Rüyada Bir şey bulmak Görmek

Rüyada Bir şey bulmak Görmek

da bir sey buldugunu görmek ümit etmedigi bir seyin eline geçmesine delalet eder. Rüyasinda altin veya gümüs ve buna benzer kiymetli bir sey buldugunu gö ren, dünyaliga kavusur. Fena bir sey buldugunu görmek, iyi degil dir. Ebu Sait El Vaiz e göre; rüyasinda yiyecek bir sey bulan ge nis bir geçime nail olur. Buldugu sey elbise, kumas veya esya çesidinden biri ise, eline ticaretten dolayi mal geçer. Bir rivayete göre, gümüs veya altin bulmak zarara, kömür bulmak paraya, sogan ve sarimsak kabugu gibi seyler bulmak haram mala delalet eder.

Bir kimsenin rüyada bir şey bulduğunu görmesi, hiç ummadığı
şeyin eline geçmesine delâlet eder.

Rüyada altın, gümüş ve bunlara benzer şeyler bulduğunu görmek, dünya nimetleri ile tabir olunur. Fena şeyleri bulmak ise bunun zıddı.

Ebu Saidü'l-Vaaz
demiştir ki: Rüyada yiyecek bir şey bulduğunu görmek, genişliğe ve maişet bolluğuna delâlet eder. Kumaş ve elbise gibi şeyleri bulmak, ticaretten kazanılacak mala işarettir.
Kömür bulmak servet ü sâmâna, soğan ve sarmısak kabuğu gibi nesneleri bulmak da haram mala alâmettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
180 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Mavi

Mavi

2 ay önce

Merhaba rüyamda hastanede işe başlamışız eski müdürümüz geri dönmüş ve hastaymış üstünde beyaz çizgili gömlek var sonra müdürün odasına ait saklı beyaz kapalı bir kapısı olduğunu görüyorum

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi