Rüyada bal görmek ne anlama gelir?

Rüyada bal görmek ne anlama gelir?

da bal görmek, helal mala, mirasa, din ve iman şevkine yorulur. Bal ganimet, deva, bol rızk, uzun ömür ve ele geçecek paraya yorumlanır. Rüyasında bal görenin meslek hayatınızda şanslı olacağını ifade eder. Bal rüyası ganimet, mal, para, bolluk, refah ve bereketin işaretçisidir.

Rüyada bal, Dindar insan için dinin özünü ve ruhunu anlamaktır. Salih amele, Dünya ehli için zahmetsiz kazanca ve külfetsiz ganimete işaret eder.

Rüyada bal görmek; Bir yerden gelecek olan helâl bir mal veya helâl mirastır. Din ve iman kuvvetine, zahmetsizce elde edilecek rızka, güzel amellere ve ele geçecek paranın işaretidir. Rüyada balın görülmesi zenginlik anlamına gelmektedir. Bal gören din ve iman şevkine, Kur'an-ı Kerim okumaya ve güzel amellere erişir. Dünya ehli birin rüyasında bal görmesi, zahmetsiz elde edilecek rızık ile yorumlanır.

Rüyada bal, insanın eşiyle arasındaki muhabbete, İnsanlar tarafından kıskanılmaya, onlardan gelecek sıkıntıya da işaret eder.

rüyada bal görmek

Rüyada süzülmüş bal görmek ya da ateşte eritilmiş bal itimat edilir bilgiye, insanı ilahi rızaya kavuşturacak hidayete çıkar. Ayrıca doğumu yaklaşan çocuğa, şiddetten sonra feraha, zekâtı verilerek temizlenmiş mala ya da zorlukla kazanılan mala işaret eder.

Bal, helal bir mirastan veya ganimetten ya da ortaklıktan dolayı bir maldır. Dindar kimseler için, dinin tadı, Kur-an okumak ve güzel ameldir. Dindar olmayanlar için külfetsiz bir ganimet elde etmektir.

Rüyada bal görmek zahmetsiz olarak elde edilen rızka da işaret eder. Bir kimse gökten bal yağdığını görse, dine olan bağlılığa ve umumi bir berekete işaret eder.

rüyada bal yemek

Rüyada bal görmek ne demektir?

Mumlu bal; miras veya helal mala işarettir. Bala sahip olmak; sahip olduğunuz ölçüde ilim elde edeceksiniz demektir. Aynı baldan insanlara vermek; insanların sizden ilim öğreneceği anlamına gelir. Bunun aksini görmek, aksine tabir edilir.

rüyada bal yalamak

Rüyada bal görmek; Kuran'a işaret eder ve beş tabiri vardır:

 1. Miras
 2. Ganimet
 3. İlim
 4. Bol rızk
 5. Kuran öğrenmek.

Kirmanî: Rüyada bal görmek; ganimetler ve güzel davranışlardır. Çünkü bal, her derdin devasıdır. Ayrıca bal, bol rızktır. Günümüz Çağdaş Ulemada: Balı çerçeveli olarak göremeyi; meslek hayatındaki şanslı biri olacağınız şeklide tabir etmişlerdir.

Rüyada süzme bal görmek

Süzme bal görmek geçim sıkıntınızın biteceğine ve güzel günlerin yakın olduğuna işarettir. Süzme bal, şiddetten sonra ferahlığa, ayları tamamlandıktan sonra doğacak çocuğa, zekât verilmek suretiyle temizlenmiş mala ve hidayete işaret eder. Süzülmüş bal, maldır. Bazı tabirciler de bala ateş dokunduğundan zorlukla elde edilen maldır, dediler.

Rüyasında petek bal gören

Rüyada bal yorumu

Rüyada kovandan bal çıkarmak; zorlukla beraber hayırlı malı ifade der. Bal kabı âlim ve zengin bir kimseye, kap eğer balı bozacak türden ise malda meydana gelecek noksanlığa yorumlanır.

Kavanoz içindeki balın görünüşü

Rüyada bal peteği bulmak: Rüyada Dağ ya da ormanda bal petekleri bulmak miras ve ganimete delalet eder.

Rüyada bal görmek bazen de üzüntü, keder, sıkıntı, çekememezlik ve haset eden kimselerin hilelerinden kaçınmaya işaret eder.

Rüyada bal yapmak: Bal yapmak gerçekleşemeyecek hayaller kurmak şeklindedir.

Kapta süzülmüş bal görülmesi

Rüyada gökten bal yağması: Rüya sahibinin dindeki samimiyetine çıkar. Umumi bir berekete, Dünya ehli için, zahmetsiz elde edilecek rızık ile tabir olunur.

Bal yediğinizi görmek: Çok zengin bir kadınla evleneceğinize işarettir. Evde bal görmek: Işlerinizdeki dürüstlüğünüzün size çok şeyler kazandıracağına işarettir.

Uzaktan işiteceğiniz bir haberdir.

Mal ve mükafattır.

Sevdiği insanlara veya onlardan iyi bir haber alacağına işaret eder.

Salih ve güzel amel manasına gelir.

 1. Helal rızk
 2. Murada erme
 3. Menfaat.

 • Miras
 • Kuran öğrenmek
 • Ganimet
 • Bol rızk
 • Mükafat
 • Zenginlik
 • Din ve iman şevki
 • İlim
 • Bolluk
 • Müjdeli haber
 • Helal Mal
 • Bereket
 • Güzel amel

Bal, ganimetler ve güzel davranışlardır. Çünkü bal, her derdin devasıdır.

Günümüz din bilginleri çerçeveli balı meslek hayatında şanslı olacağınız şeklinde yorumlamışladır.

Rüyada bal görmek, helal bir mirastan veya ganimetten ya da ortaklıktan dolayı bir maldır

Kovandan bal çıkarmak, zorluklarla birlikte kazanılacak hayırlı mal ve umulmadık bir yerden gelecek paradır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
160 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi