Rüyada Helva Görmek

Rüyada Helva Görmek

sında helva aldığını gören kimse pek yorulmadan iyi kazanç sağlayacaktır. Helva pişirdiğini gören biraz gayretle büyük kısmetin sahibi olur. Geniş kapta helva yapıp dağıtan kimse hayır islerine meraklıdır.

Rüyada helva görmek dinde samimiyete, hapiste olanın kurtuluşuna, yolcunun dönmesine, hastanın şifa bulmasına, bekârlar için evlenmeye, hidayet ve tövbeye, ilim ve Kur'an'a, yeni evlada, iyi hizmetçilere ve helal rızıklara işaret eder.

Kudret helvası ve ondan yapılmış olan şeyler bereket ve nimettir. Kavrulmuş şeyden yapılan helva faydalı bir ortaklıktır. Baldan yapılmış çiğ helva az bir rızık yahut düşük bir rütbedir.

Helva, yükseklik ve makama, üzüntü ve kederin, sıkıntı ve hastalığın gitmesine işaret eder. Helva, helal rızk, güzel söz olarak yorumlanır. Helva mümin için iman tatlılığı, günahkâr için de dünya tatlılığıdır.

Nablusî (rh.a.): Rüyada helva görmek, dinde ihlâsa. zindandakinin kurtuluşuna, yolcunun dönmesine, hastanın şifa bulmasına, bekârlar için evlenmeye, hidayet ve tövbeye, ilim ve Kur'an'a, yeni evlâda, iyi hizmetçilere ve helâl rızıklara delâlet eder.

Rüyada kudret helvası ve ondan yapılmış şeyler görmek, berekete ve sisli nimete delâlet eder.

Kavurulmuş undan yapılmış helva görmek, faydalı bir ortaklık ile tabir olunur. Baldan yapılmış çiğ helva az bir rızka ve düşük bir rütbeye işarettir.

Rüyada yemekleri hazmettirmek ve ağız kokusunu gidermek için yapılmış helva görmek, yükseklik ve makama, üzüntü ve kederin, sıkıntı ve hastalığın gitmesine delâlet eder.

Rüyada helva görmek veya o helvadan yediğini görmek, helal rızka, güzel söze, hayır ve menfaate delâlet eder.

Yine rüyada helva görmek, mümin için iman tatlılığı, günahkâr için de dünya muhabbetidir.

Rüyada kendisinin helva yaptığını görmek, helâl ve geniş rızka, sıkıntı ve üzüntüden kurtulmaya, hastalıktan sonra afiyete delâlet eder.

Rüyada irmik helvası görmek, oyun ve neşe ile mala, tehlike ve zarardan kurtulmaya, rahatlık ve sevince delâlet eder. Bazı kere de tesadüf ve pişmanlığa işarettir.

Rüyada helva yediğini görmek, geniş ve helâl rızka, bekârlar için evlenmeye, üzüntü ve sıkıntıdan halâs olmaya delâlet eder.

Rüyada helva kalıpları görmek, rızık, fayda ve ticarete delâlet eder. Rüyada kavurulmuş helva görmek, rızka, faydalı ortaklığa ve mala delâlet eder.

Rüyada kudret helvası görmek, kudret helvasından yemek, zahmet ve meşakkat çekmeden kazanılan rızka delâlet eder.

Kudret helvası, helâl rızık ile tabir olunur. Yine kudret helvası görmek, Allah Teâlâ tarafından gönderilen güzel ve temiz rızka delâlet eder.

Bazı kere de kudret helvası görmek, mal feda etmeye, köle azat etmek için gayret göstermeye veya boynunun vurulmasından kurtulmasına delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada kudret helvası görmesi: "Size kudret helvasıyla bıldırcın kuşunu gönderdik ve helâl rızıklarımızdan yiyin, dedik." (Bakara, 57) mealindeki ayet gereğince mahlûkattan hiç birinin minneti olmadan güzel rızka delâlet eder.

Şeker ve helva dolu kutu görmek, güzel yüzlü, güzel sözlü ve tatlı dilli zevcedir.

Rüyada helvaci; halka, sözlerinden fayda gelen iyi yürekli ve güzel sözlü bir adamla tabir olunur. Helva satin al mak, ondan faydalanmaya delalet eder. Helvaci helvaya para al maz ise, cömert bir kisiye isarettir. Para alirsa kötü bir adam dir. Bir baska rivayete görede: Rüyada helvaciyi görmek, ilme ve evlada isaret eder. Helvaci eger helvasindan para almamissa iyilik ve ihsan sahibi bir kimsedir. Eger helvasinin parasini almissa sözü mala tercih eden bir kimsedir. Helvaci sözü tatli ve ahlaki güzel bir kimsedir, Bazi yorumcular, helvaci ilimle mesgul olan bir kimse olarak yorumlamislardir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
766 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

2 Yorum

Meral

Meral

1 yıl önce

Tanıdığım iki kız kardeş var. Bu hafta onlarla birlikte bir cenazeye katıldık. Dün gece rüyamda bu iki kız kardeşin de irmik helvası yaptığını gördüm. Önce büyük olan yapıyor onu yaparken görmüyorum ama onun yaptığı helva balkondan dökülmüş asılı çamaşırların üzerine dağılmış. Sonra kardeşi de gel sana helva yapayım diyor. Ablan yaptı diyorum olsun ben daha güzel yaparım diyor ama helvayı yoğuruyor. Onun yoğurması bana iç sıkıntısı veriyor. Bitirse de gitsek hissindeyim.

Admin

Admin

2 yıl önce

Bi arkadaşım rüyasında beni görmüş. Sınava hazırlanıyorum ben şu anda.Bu gece de arkadaşım rüyasında benim istediğim bölümü kazandığımı görmüş. Bana kazandığımın haberini o verdiği için ona irmik helvası götürmüşüm. Birlikte yemisiz.Acaba ne anlam çıkarmalıyım. Yorumlar misiniz?

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi