Rüyada dut yemek: Dut yediğini görmek nedir ?

Rüyada dut yemek: Dut yediğini görmek nedir ?

Rüyada dut yemek; Bedenin sağlıklı olmasına işarettir. Beyaz dut yemek, ticaretle uğraşmaktır. Mevsiminde dut yenilmesi çok para kazanmaya işarettir.

da dut yediğini görmek rüya sahibi için menfaatli bol kazanç demektir. Siyah dut yenilmesi hastanın şifa bulmasına yorumlanır. Mevsimsiz dut yemekse gören kimse için üzüntü ve kedere olarak tabir edilir.

Kırmızı dut yemek; kısmetinin, talihinin ve bahtının açık olmasına delalet eder. Rüyasında kırmızı dut yediğini gören kimse, refaha kavuşup huzurlu ve mutlu bir hayat sürecektir. Bu rüya hayırlı ve kısmetli kimse demektir. Rüyada Kırmızı dut yemek, bol kazançlı ve bereketli bir iş olarak tabir edilir.

İslami rüya yorumcularından İbn-i Sîrîn dut yemeyi yediğiniz miktar kadar kendi kazancınızdan fayda ve yarar elde edeceğinize şeklinde yorumlamıştır.

Kirmanî ise rüyasında Rüyada dut yemek, cömert ve kerem sahibi birisi tarafından hayır ve menfaat göreceğini bildirmiştir.

Cafer-i Sadık bu rüyayı farklı yorumlamıştır. Mal ve menfaat sağlamakla birlikte Demiştir ki, rüyada siyah dut yiyenin eşi ile arasında münakaşa olacağına işarettir.

Rüyada dut yedirmek, kısmet ve talih açıklığı anlamını taşır. Rüyada dut yemek rahata kavuşmaktır. Rüyasında karadut yiyen kimsenin maddi ve manevi sıkıntıları biter, rahata kavuşur. Yenilen siyah dut, altına, beyaz dut ise gümüşe işaret eder.

Mevsiminde yenilen beyaz dut, rüya sahibi için yarar ve bol kazanca işarettir. Dutun rengi biraz sarı çalarsa bu rüya hafif hastalığa işarettir.

Dut ağacından dut yenilmesi mal ve evlat sahibi kimseye işarettir. Kuru dut yemek, evli biri için eşiyle ufak bir çekişme yaşayacağına, bu rüyayı gören bekarsa aile içinde tartışma yaşayacağına tabir edilir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
251 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi