Rüyada Bulaşık Yıkamak, Yıkadığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Bulaşık Yıkamak, Yıkadığını Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada bulaşık yıkamak aşk veya dostlukta uyum şeklinde yorulur. sında bulaşık yıkadığını gören şükrü eda edilen nimete kavuşacağı ve mutluluğa ereceği anlamına gelir. Bir kimsenin rüyasında bulaşık yıkadığını görmesi, kederden ve üzüntüden kurtuluşuna ve rüyayı gören kişinin refaha erişmesine işaret etmektedir.

Rüyada bulaşık yıkamak rüya sahibi için tasa, kaygı, kederden ve dertlerden kurtulmaya işaret eder. Rüyada çok fazla bulaşığı yıkadığını görmek ise, büyük dertlerden kurtulacağı demektir.

Rüyada başkasının bulaşığını yıkadığını görmek, geçimde meydana gelecek darlığı defetmeye tabir olunur. Yine rüyada bulaşık yıkanması, dinde sıdka ve salihliğe delalet eder. Çünkü temizlik imandandır. Rüyada kirli bulaşıkları hortumla yıkamak, hastalıktan şifaya, günahtan tövbeye, üzüntü ve kederden kurtuluşa ve borçtan halas olmaya delalet eder.

Rüyada bulaşık yıkamak genel manada anlamı, borçtan, yoksulluktan, hastalık ve çaresizlikten kurtulmak olarak tanımlanabilir. Bulaşıkların yıkanması İslami tabirlere göre, çevrenin hoşlandığı, güzel işleri olan bir kimseyi çağrıştırır. Sürekli bulaşık yıkanması evinin huzuru için çalışan kadına, bazen şifa bulan hastaya işaret eder. Camide bulaşık yıkamak ise hoş söz sahibi bir kimseye, bazen uzun süren bir arkadaşlığa alamettir. Lokantada bulaşık yıkanması ise, işlerin yolunda gitmesine, geçim bolluğuna yorumlanır.

Lütfen Rüyaya puan verin!
215 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi