Rasim Fırat

Son dakika Rasim Fırat haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ve yeni güncel Rasim Fırat haberleri anında bu sayfada bulunmaktadır.

Rasim Fırat
Rasim Fırat

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Rasim Fırat kimdir? Erzurumlu olup 1951 yılında Erzurum’un Tortum ilçesinde doğdu. Gençlik yıllarında çıraklıkla başlayıp Ahilik kültürü ile kalfalık dönemini devam ettirdi. 1970’li yıllarda ustalığa geçiş yapan Rasim Fırat, 1975 yılında meslek aşkıyla kendi işyerini açtı. Erzurum’da Taşmağazalarda bulunan kuyumcular çarşısında esnaflık hayatına başladı.

Başkan Fırat, daha sonra Kuyumcular Esnaf ve Sanatkârlar Odasında Başkanlık yarışına girdi. Bu seçimlerde galip gelerek oda başkanlığını kazandı. Fırat, 2002 yılında Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'nin Olağan Genel Kurulunda da diğer oda başkanlarının ve yönetim kurullarının güvenini kazanarak Birlik Başkanı oldu. Başkan Fırat, son olarak 2018 yılında düzenlenen Oda ve Birlik seçimlerinde yine güven tazeleyerek 5'inci dönemde de Oda ve Birlik Başkanı olarak Meslek Kuruluşlarını temsil etmeye devam etmektedir.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Diğer Haberler

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?