Ömer Faruk Tuncer Haberleri


Ömer Faruk Tuncer

Ömer Faruk Tuncer Kimdir: Kaymakam Tuncer aslen Trabzon Çaykaralı olup Konya'nın Beyşehir ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon'da tamamladı.

2004 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek öğrenim hayatına başladı, 2009 yılında mezun oldu.

Ömer Faruk Tuncer aynı yıl açılan kaymakamlık sınavını kazanarak mesleğe başlamıştır. Sırasıyla Rize'de Valilik Stajı, Trabzon'un Of İlçesinde kaymakam refikliği stajı ve Mülkiye Başmüfettişi teftiş stajını tamamladıktan sonra Rize'nin Hemşin ve Çayeli İlçelerinde Kaymakam Vekilliği yapmış ve daha sonra 1 yıl süreyle Amerika Birleşik Devletlerinin Virginia Tech Üniversitesinde yabancı dil eğitimi aldi.

Amerikan idari sistemi üzerinde incelemelerde bulunmuş 2013 yılında Kaymakamlık kursunu bitirerek İyidere Kaymakamlığı ve Alacakaya Kaymakamlığı yapıp 31.08.2018 tarihli kararname ile ilçe kaymakamlığı görevine atanmıştır.

Evli olan Kaymakam Tuncer İngilizce bilmektedir.

Hamur'un düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü
Hamur'un düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü

Ağrı’nın Hamur ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü düzenlenen törenle kutlandı.

15 Nisan 2020 Çarşamba 00:09
Hamur Mevlana İlkokulu öğrencilerinden drama gösterisi
Hamur Mevlana İlkokulu öğrencilerinden drama gösterisi

Ağrı’nın Hamur ilçesinde Mevlana İlkokulu, eTwinning Masal Bahçesi projesi kapsamında masallardan oluşan drama gösterisi gerçekleştirdi.

7 ay önce