Öğrenciler yazın hem tatil hem spor yapacak

AĞRI - Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesince, 3 aylık yaz tatilinde çocukların kendilerini geliştirmesi ve sosyalleşmesini sağlamak için bu yıl ilk kez açtığı Yaz Spor Okulları başladı.

Öğrenciler yazın hem tatil hem spor yapacak

AĞRI - İbrahim Çeçen Üniversitesince, 3 aylık yaz tatilinde çocukların kendilerini geliştirmesi ve sosyalleşmesini sağlamak için bu yıl ilk kez açtığı Yaz Spor Okulları başladı.

Yaz Spor Okulları'nın başlaması sebebiyle üniversitenin stadında gerçekleştirilen açılış töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Çocuklar ve velilerin de katıldığı açılışta konuşan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. , üniversite olarak sporu önemsediklerini, kurslara katılan çocukların ruhsal ve bedensel gelişimlerine katkı sağlayarak daha eğlenceli tatil geçirmelerine yardımcı olacaklarını söyledi.

Ağrı'da 2 bin çocuğa yüzme eğitimi verdiklerini, üniversite kapılarının çocuklara ve Ağrılılara sonuna kadar açık olduğunu ve herkesi spor yapmaya beklediklerini anlatarak Karabulut, şöyle konuştu:

"Üniversite olarak Ağrı Valiliği ile başlattığımız 'Ağrı'da Yüzme Bilmeyen Kalmasın' projesiyle son bir buçuk yılda yaklaşık 2 bin çocuğa yüzme eğitimi verdik. Ağrı'da engelli kardeşlerimizi sporla buluşturmak için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu kapsamda ilk kez yüzme eğitimi verilen engelli çocuklarımız Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonasında önemli dereceler elde etti. Kardeşlerimizin başarılarını gördükçe onlar için daha çok çalışacağız ve yanlarında olacağız."

Konuşmalarının ardından Karabulut, çocuklara eşofman takımları armağan etti.

Üniversite yerleşkesindeki spor tesislerinde Yaz Spor Okulları'na kayıt yaptıran 7-15 yaşlarındaki 200 öğrenci, yaz tatilinde futbol, basketbol, voleybol, tenis ve yüzme branşlarında uzman antrenörlerden eğitim alacak.(AA)

Öğrenciler yazın hem tatil hem spor yapacak1

Öğrenciler yazın hem tatil hem spor yapacak2

Öğrenciler yazın hem tatil hem spor yapacak3

Öğrenciler yazın hem tatil hem spor yapacak4

Öğrenciler yazın hem tatil hem spor yapacak5

Editörün Seçtikleri

E-Tuğra (E-İmza) Ağrı’da Hizmet Vermeye Başladı

TOKİ tarafından Ağrı’da inşa edilecek 300 konutun ihalesi yapıldı

Patnos'ta kütüphaneler normalleşmeyle öğrencilere kapılarını açtı

Bakan Pekcan'ın duyurusuyla yeniden açılan Gürbulak Sınır Kapısı'nda hareketlilik

Bir yanı kar bir yanı bahar yaylada göçerlere soğuk engeli

Yorum Ekle