Mustafa Çelik

Mustafa Çelik

Başkale Kaymakamı Mustafa Çelik kimdir? 1988 Yılında Rize’de doğdu. İlk ve orta öğretimini Rize’de tamamladı.  2012 yılında Sakarya Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Mustafa Çelik ayrıca 2016 Yılında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Tümünü Göster

2016 yılında İçişleri Bakanlığı'nca açılan 105. Dönem Kaymakam Adaylığı Sınavı'nı kazandı. Mülki İdare Amirliği mesleğine Artvin Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Mustafa Çelik Kaymakam adaylığı süresince Artvin İl Stajını Rize İli Pazar İlçesinde ve Kocaeli İli Kandıra İlçesinde refiklik stajını tamamladı. Antalya İli İbradı İlçesinde 8 ay Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Daha sonra Amman Ürdün Üniversitesi'nde 8 ay süreyle Arapça dil eğitimi aldı. Ayrıca Amman Büyükelçiliğinde stajını yaparak incelemelerde bulundu.

2019 - 2021 tarihleri arasında Çorum İli Bayat İlçesi Kaymakamı olarak çalıştı. 2021-2022 tarihleri arasında Giresun İli Alucra Kaymakamı olarak görev yaptı. 2022 tarihli Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Başkale'ye atanmıştır.

Mustafa Çelik'ten Son Haberler