Mobilyanın merkezi Kayseri'de Furni-Tur Tasarım Yarışması

KAYSERİ - Mobilyanın merkezi Kayseri'de faaliyet gösteren Erciyes Anadolu Holding, Furni-Tur Tasarım Yarışması düzenledi.

Mobilyanın merkezi Kayseri'de Furni-Tur Tasarım Yarışması

KAYSERİ - Mobilyanın merkezi Kayseri'de faaliyet gösteren Erciyes Anadolu Holding, Furni-Tur Tasarım Yarışması düzenledi.

Erciyes Anadolu Holding'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Furni-Tur Tasarım Yarışması, işlevsel, özgün, yenilikçi, uygulanabilir ve estetikliğin tanımını sorgulayan mobilyalar tasarlayarak, bu soruların cevaplarını keşfetmeyi amaçlıyor.

İstikbal Mobilya ve Tasarım Vakfı işbirliğiyle gerçekleştirilen yarışmanın bu yılki teması yemek yeme pratiklerine ve kültürüne odaklanıyor.

Mobilyanın salt eşya algısından sıyrılıp, gelecekteki yaşam alanlarının vazgeçilmez ögesi olduğu savıyla yola çıkan İstikbal, Türkiye ve dünyada yetenekli tasarımcıları yemek yeme alışkanlıklarıyla şekillenen mobilyaları ve nesneleri düşünmeye ve yorumlamaya davet ediyor.

Atilla Kuzu, Burak Asiliskender, Cemal Çobanoğlu, Deniz Leblebici Başar, Emine Merdim Yılmaz ve Ömür Akkor gibi konusunda uzman ve güçlü jüri üyeleri ile de dikkati çeken yarışma şimdiden tasarım dünyasına farklı bir hareket kazandırdı.

Uluslararası tasarım yarışmasının, fikir ortağı olan Türkiye Tasarım Vakfı ile gelecek yıllarda geleneksel olarak devam etmesi ve bir tasarım platformuna dönüşmesi planlanıyor.

Dünyadan tasarımcıların katılabileceği yarışmanın son başvuru tarihi 20 Aralık 2019. Para ödülünün yanında sunduğu prestij ve deneyimle de oldukça dikkat çeken yarışmanın kazananları 10 Ocak 2020'de açıklanacak.(AA)

Editörün Seçtikleri

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın son günü de sokaklar boş kaldı

Ağrı'da şiddetli rüzgar hasara yol açtı

Ağrı Valisi Süleyman Elban Mehmetçik ve polisin bayramını kutladı

İshak Paşa Sarayı'nın üzerinde oluşan gökkuşağı büyüledi

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın ilk günü sokaklar boş kaldı

Yorum Ekle