Mehmet İlidi

Mehmet İlidi haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Mehmet İlidi'nin en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Mehmet İlidi

Bulanık Kaymakamı Mehmet İlidi kimdir? Ağrı’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ağrı’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Bitlis Kaymakam Adayı olarak Kaymakamlık mesleğine intisap etti. Kaymakam Mehmet İlidi, Merkez stajının ardından Mülkiye Teftiş stajını Nevşehir'de tamamlamıştır. Şanlıurfa'nın Birecik ve Bolu'nun Gerede ilçelerinde Refik Kaymakam olarak çalıştı. Daha sonra Balıkesir'in Kepsut İlçesinde Kaymakam Vekili olarak çalıştı.

Tümünü Göster

İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere'ye gönderilmiştir. Kaymakam Mehmet İlidi T.C. Londra Büyükelçiliğinde Dışişleri stajını tamamladı. Portsmouth Üniversitesinde Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi; Sosyal, Tarihi ve Edebi Araştırmalar Okulunda; Kamu Yönetimi Bölümünde İnsan Hakları üzerine yazdığı tezle Yüksek Lisans derecesi aldı.

Türkiye'ye döndükten sonra Kırklareli'nin Kofçaz İlçesinde Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Ayrıca 2015-2017 yılları arasında Çankırı Orta Kaymakamı olarak görev yaptı. Aynı zamanda 2017-2019 yılları arasında Konya Tuzlukçu Kaymakamı olarak görev yaptı. Son olarak 08.08.2019 tarih ve 2019/268 sayılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Bulanık İlçe Kaymakamı olarak atandı.