Mehmet Erdem Akbulut

Mehmet Erdem Akbulut

Çatak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut Kimdir? Erzurum doğumlu olup 1983 yılında Erzurum’da doğdu. İlkokulu Erzurum Mimar Sinan İlkokulunda, ortaokul ve liseyi Erzurum Anadolu Lisesinde tamamladı. 2007 yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu.

Tümünü Göster

Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut, 2007 yılında Bayburt Defterdarlığı Muhasebe Bölümünde memurluk hayatına başladı. Ayrıca Ziraat Bankasında Firma Analiz Uzman Yardımcısı ve Maliye Bakanlığında Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak çalıştı. 2015 yılında İçişleri Bakanlığının açmış olduğu Kaymakamlık sınavını kazandı. Kaymakam Akbulut ilk olarak Erzurum Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

Aynı zamanda Erzurum Valiliğinde ilk stajı, Erzurum ili Palandöken ve Erzincan Üzümlü ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Kaymakam Akbulut daha sonra Ordu ili Aybastı ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır. Mehmet Erdem Akbulut Ankara'da teftiş stajını tamamladı. Ardından Manisa ili Kırkağaç ilçesi, Nevşehir İli Hacıbektaş, Acıgöl ve Konya ili Yunak ilçesinde Kaymakam Vekili olarak görev yapmıştır.

Ayrıca, Aralık 2017- Ağustos 2018 tarihleri arasında 8 ay süreyle İngiltere'de bulunmuştur. Univercity Of Liverpoolda dil eğitimi alan Akbulut, İngilizce bilmektedir. Çatak İlçe Kaymakamı olarak atanan Kaymakam Akbulut, evli ve iki çocuk babasıdır.

Mehmet Erdem Akbulut'tan Son Haberler