Mahmut Sami Yılmaz

Mahmut Sami Yılmaz

Baskil Kaymakamı  Mahmut Sami Yılmaz kimdir?  Kahramanmaraşlı olup 1986 Kahramanmaraş'ta doğdu. Öğrenimini memleketinde tamamlamıştır. 2012 yılında Afşin Vergi Dairesi’nde memuriyet hayatına başlamış ve daha sonra İçişleri Bakanlığı’nın kaymakamlık sınavını kazanarak 2015 yılında Kahramanmaraş Kaymakam Adayı olarak mülki idareye intisap etmiştir.

Tümünü Göster

Mahmut Sami Yılmaz, adaylık stajı çerçevesinde sırasıyla; Düzce/Akçakoca ve Samsun/Vezirköprü'de refiklik stajını, Mersin'de teftiş stajını ve sonrasında da Ankara'da Fransızca dil kursu stajını tamamlamıştır. Bakanlık oluru ile Manisa/Kırkağaç'ta iki aylık süre ile vekâleten görev yapan Yılmaz, Fransa'da yurt dışı stajını tamamlamıştır.

Kaymakam Mahmut Sami Yılmaz, eşi Kübra Yılmaz ile evli olup bir kız çocuğu babasıdır. Kariyeri Ankara'daki Kaymakamlık Kursu nihayetinde ilk olarak Sivas/Ulaş ilçesine atanmış ve 6 Mart 2017'den 15 Eylül 2018'e kadar bu görevini sürdürmüştür. Daha sonra Bilecik/İnhisar'a atanan Yılmaz, 17 Eylül 2018'den 23 Temmuz 2020 tarihine kadar görev ifa ettikten sonra Temmuz 2020 Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Baskil'e atanmış ve buradaki görevine 27 Temmuz 2020 tarihinde başlamıştır.

Mahmut Sami Yılmaz'dan Son Haberler