Kerem Kınık

Kerem Kınık

Doktor, sivil toplum yöneticisi ve Kızılay başkanı Kerem Kınık kimdir? 8 Temmuz 1970'te Malatya'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 1993'te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur.  Kerem Kınık 2019 yılında Bezmiâlem Vakıf Üniversitesinde Afet Tıbbı doktorasını tamamlamıştır. Ayrıca Somali Benadir Üniversitesi'nden de Fahri doktorası bulunmaktadır. Kerem Kınık, 1993-1995 yılları arasında Amasya İl Sağlık Müdürlüğünde sorumlu hekimlik yapmıştır. Daha sonra 1995-1999 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Müdürlüğü'nde müdür yardımcılığı görevini yürütmüştür.

Tümünü Göster

1999-2013 yıllarında sağlık, bilgi teknolojisi sektörlerinde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası firmalarda kurucu ortaklık ve genel müdürlük yapmıştır. Ayrıca 2013-1015 yılları arasında Bezmialem Vakıf Üniversitesi'nde Rektör Danışmanı olarak çalışmıştır. Kerem Kınık, 2016'dan bu yana da Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nde öğretim üyesi ve Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı olarak görev yapmaktadır.

Son olarak 2016'da Kızılay'ın başkanlığına seçilmiştir. Kerem Kınık'ın Muhammed Furkan, Abdullah Harun ve Fatıma Zehra adlarında 3 çocuğu bulunmaktadır. Ayrıca iyi derecede İngilizce, orta derecede Arapça bilmektedir. Kınık amatör olarak Türk halk müziği enstrümanları çalmakta ve besteler yapmaktadır.