Kağızman MYO öğrencileri doğa yürüyüşü yaptı

KARS - Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Kağızman Meslek Yüksekokulu (MYO) Spor Yönetimi Programı öğrencileri doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Kağızman MYO öğrencileri doğa yürüyüşü yaptı

KARS - Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Meslek Yüksekokulu (MYO) Spor Yönetimi Programı öğrencileri doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Üniversitenin Spor Yönetim Programı ikinci sınıf öğrencileri iKağızman ilçesi Şahindere Mahallesi'nde yer alan ve dev Türk bayrağının bulunduğu Bayrak Tepe'ye yürüyüş düzenledi.

Kağızman Meslek Yüksek okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Yunus Zengin, yaptığı konuşmada, öğrencilerle ilçedeki dört mevsim doğa şartlarını yaşamak, tabiatın insanlığa sunduğu bütün güzelliklerini görmek adına doğada yürüyüş yaptıklarını söyledi.

Zengin, sağlıklı yürüyüş gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Trekking ya da Türkçe anlamıyla 'doğa yürüyüşleri' doğayla iç içe olacağınız, bireysel olarak herhangi bir beceriye ihtiyaç duymayacağınız spor şeklidir. Genellikle dağcılık sporuyla karşılaştırılan bu spor türü kendini sağlıklı ve dinç hisseden, her yaş grubundan insanın katılabileceği türden etkinliktir. Herhangi bir olumsuz durum yaşanmadan kampüse dönülmüş olması mutluluk verici." dedi.

Öğretim elemanlarından Öğretim Görevlisi Kıvanç Buru ise sportif faaliyetlere büyük önem verdiklerini anımsatarak, "Bu faaliyetimize ilgi oldukça fazlaydı ama ilk olduğu için tedbiren yirmi kişilik bir toplulukla gerçekleştirdik ileri ki yürüyüşlerimize diğer arkadaşlarımızı ve katılmak isteyenleri de dahil ederek doğa ve çevre bilincinin gelişmesini sağlamayı amaçlıyoruz. Ayrıca Barış Pınarı Harekatı'nda huzurumuz için mücadele eden kahraman Mehmetçiğimize de selam gönderiyoruz." ifadesini kullandı.(AA)


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da kar sularıyla beslenen şelale görsel şölen sunuyor

THY, 1 Haziran'dan itibaren tarifeli seferlere başlayacak

Ağrı Valisi Elban: Koronavirüs vaka sayımız 30 civarında

İşadamı Mehmet Ali Çelik'ten taziye teşekkür mesajı

Ağrı'da camiler cuma namazına hazırlanıyor

Yorum Ekle