İhsan Akmurat

İhsan Akmurat haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca İhsan Akmurat'ın en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

İhsan Akmurat

Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat Kimdir? Avukat İhsan Akmurat Baskilli olup 1974 tarihinde Elazığ'ın Baskil ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Baskil Atatürk İlkokulunda, lise eğitimini ise Baskil Lisesinde tamamladı. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi kazandı. Lisans eğitimini tamamladı. Sonrasında 10 yıl Elazığ'da Serbest Avukat olarak çalıştı.

Tümünü Göster

İhsan Akmurat 2002 'de Ak Parti Baskil İlçe Teşkilatının kurulmasında aktif olarak görev aldı. Aynı zamanda Ak Parti Baskil İlçe Teşkilat Başkanlığı yaptı. Vatani görevini İstanbul Kartal'da 2. Zırhlı Tugayında yaptı.

29 Mart 2009 yılı yerel seçimlerinde Baskil Belediye Başkanlığına seçildi. İhsan Akmurat, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlere Ak Parti Baskil Belediye Başkan Adayı olarak katıldı ve tekrar Baskil Belediye Başkanı oldu. Orta düzeyde İngilizce bilen Akmurat, evli ve iki çocuk babasıdır. Akmurat, 31 Mart 2019 Yerel Seçimleriyle üçüncü dönem belediye başkanlığını yürütmektedir.