Hamit Genç

Hamit Genç haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Hamit Genç'in en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Hamit Genç

Gevaş Kaymakamı Hamit Genç kimdir? Trabzonlu olup 1984 yılında Trabzon'un Çaykara İlçesinde doğdu. Lise öğrenimini Erzincan Anadolu Lisesinde tamamladı. Kaymakam Genç 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Kaymakam Hamit Genç 2 buçuk yıl bir kamu bankasında görev yaptı. Daha sonra Nisan 2011’de Erzurum Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Tümünü Göster

İl stajından sonra Sakarya'da Teftiş Stajını, Yalova-Armutlu ve Karabük-Safranbolu'da da Kaymakam Refikliği stajını tamamladı. Hamit Genç, Niğde-Çiftlik ve Erzurum-Palandöken ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak bir süre görev yaptı. Bir yıl süre ile de dil eğitimi için ABD' de de bulunduktan sonra 28.06.2015 tarih ve 29400 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan müşterek kararnameyle Piraziz İlçesine atanmıştır.

Kaymakam Hamit Genç burada iki yıl görev yaptıktan sonra Erzurum Pazaryolu kaymakamlığına atanmıştır. Ayrıca burada da iki yıl görev yapmıştır. Son olarak 07/08/2019 tarih ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle de Gevaş ilçesine atanan Kaymakam Hamit Genç evli ve iki çocuk babasıdır.