Gülşen Orhan Kimdir? Nerelidir? Yaptığı Görevler Nelerdir?

Gülşen Orhan haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Gülşen Orhan'ın en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Kategori son güncelleme: 16.09.2021 - 10:45
Gülşen Orhan
Gülşen Orhan

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve eski AK Parti Van Milletvekili Gülşen Orhan kimdir? 12 Aralık 1970 yılında Van ilinin Bahçesaray ilçesinde doğdu. Orhan, Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) Van ilinde 5. sırada seçilmiş olup, TBMM 23. dönem milletvekillerindendir. Gülşen Orhan İlk ve orta öğrenimini Van’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nden mezun oldu. Aynı zamanda bir çocuk annesi olan Orhan, Bahçesaray Belediye Başkanı Naci Orhan'ın kızıdır. Annesinin adı Vahide'dir.

Orhan'ın aynı zamanda kadınlara yönelik iyileştirmeler yapılması konusunda çalışmalar yapmayı hedeflediği bilinmektedir. Gülşen Orhan ayrıca 24. Dönem Van Milletvekili olarak TBMM'ye tekrar girmiştir. Aynı zamanda Türkiye-Irak Parlamentolararası Dostluk Grubu genel sekreterliği yapmıştır. 23. Dönemde Van Milletvekili seçilmiştir. 23. Dönemde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi oldu. Ayrıca çok iyi düzeyde Kürtçe, iyi düzeyde İngilizce ve Farsça bilmektedir.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

İçeriğin sonu

Yüklenecek başka sayfa yok