Elazığ'da 'Nesiller Buluşuyor Projesi'

ELAZIĞ - Elazığ'da, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesince desteklenen "Nesiller Buluşuyor Projesi" kapsamında çocuklar Sivrice ilçesindeki Hazarbaba Bakım Rehabilitasyon Merkezi sakinlerini ziyaret etti.

Elazığ'da 'Nesiller Buluşuyor Projesi'

ELAZIĞ - 'da, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Hakları Komitesince desteklenen ''Nesiller Buluşuyor Projesi'' kapsamında çocuklar Sivrice ilçesindeki Hazarbaba Bakım Rehabilitasyon Merkezi sakinlerini ziyaret etti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Suat Kenç, yaptığı açıklamada, bu tür etkinliklerin önemli olduğunu, nesiller arasındaki ilişkiyi pekiştirdiğini söyledi.

Kenç, ''Kadim kültürümüzde yaşlılara sevgi ve hürmet var. Bu geleneklerin sürdürülmesi, aile bağlarımızın, toplumsal dokumuzun korunması için çocuklarımızla yaşlılarımızı her fırsatta bir araya getiriyoruz.'' dedi.

Çocuk Hakları Komitesi, Okul Destek ve Sosyal Uyum Projesi koordinatörü Ahmet Can da, çocukların öz ailesinin yanında yetişmesi amacıyla sosyo-ekonomik destek hizmetleri yürüttüklerini belirterek, Okul Destek Projesi kapsamında, kurumdan nakdi yardım alan ailelerin 6, 7 ve 8. sınıfta öğrenim gören çocuklarının sosyal, kültürel, eğitsel anlamda desteklenmesi için yürütülen bir proje olduğunu dile getirdi.

Can, ilde proje kapsamında desteklenen 141 çocuk bulunduğunu aktardı.

Ziyaret kapsamında pasta kesildi, konser düzenlendi.(AA)

Editörün Seçtikleri

Ağrı'daki "1. Balık Gölü Kış Festivali" iptal edildi

Ağrı'da eczanelerde dezenfektan ilaçlar ve maskeler tükendi

Ağrı'da minik öğrenciler ilk defa tiyatro izledi

Üniversitelerarası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası Muş'ta sona erdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronvirüs Tedbirleri Kapsamında Ağrı'ya geldi

Yorum Ekle