Cesim Gökçe

Cesim Gökçe haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Cesim Gökçe'nin en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Cesim Gökçe

Ağrı milletvekili Cesim Gökçe kimdir?  Ağrılı olup 5 Mayıs 1968 tarihinde Ağrı'da doğdu. Babasının adı Kahriman annesinin adı Saliha'dır. İlk öğrenimini Yolugüzel köy okulunda, orta öğrenimini Ağrı Merkez İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Gökçe daha sonra 1991 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümünden mezun oldu. Cesim Gökçe öğretmenlik, Çevre Bakanlığı'nda mühendislik, il müdürlüğü, daire başkanlığı ve bakan müşavirliği görevlerini sürdürdü.

Tümünü Göster

Ağrı İl Özel İdaresi Genel Sekreterlik görevinden istifa etti. Ardından Cesim Gökçe, Adalet ve Kalkınma Partisi'ne (AK Parti) katılmıştır ve Ağrı milletvekili olarak seçilmiştir. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti Ağrı milletvekili olarak meclise girdi. Cesim Gökçe 17 Kasım 2015 - 24 Haziran 2018 tarihleri arasında Ağrı Milletvekili olarak TBMM'de görev yapmıştır. Gökçe daha sonra AK Parti'den istifa etti. Ahmet Davutoğlu'nun kurmuş olduğu Gelecek Partisi'ne geçen Gökçe Gelecek Partisi içinde kurucu kurulunda yer aldı. Gelecek Partisi kurucu üyesi olan Gökçe aynı zamanda aynı parti içinde, Çevre ve Şehircilik Politika İzleme Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Evli ve üç çocuk babası olan Gökçe, orta düzeyde Arapça ve iyi düzeyde Kürtçe bilmektedir.