Haber Videosu

Başkan Sayan: Nuh'un Gemisinin karı da buzu da tahtası da Ağrı Dağı’ndadır

Başkan Sayan: Nuh'un Gemisinin karı da buzu da tahtası da Ağrı Dağı’ndadır

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan:
"Arkamda gördüğünüz Nuh’un gemisi buzdan yapılmış hali demek ki Nuh’un gemisinin karıda buzu da tahtası da Ağrı dağındadır bunu da dünyaya burada söylemek istiyorum."

Ağrı’da ilk kez gerçekleştirilen Kar ve Buz Festivali’nde konuşan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, bundan sonra çok büyük kitlelere çok daha büyük bir şekilde bütün ilçeleri de içine katarak festivaller devam edeceklerini söyledi.

Başkan Sayan Diyadinnet muhabirine yaptığı açıklamada şunları kaydetti: Bugün burada Ağrı 1. kar ve buz festivalinin açılışını yaptık. 2 gün devam edecek bundan sonra yıllarca devam edecek. Bundan sonra yıllarca devam etme umuduyla bugün burada açılışı yapıyoruz. Pandemiden dolayı kısıtlı bir şekilde sağlamaya çalıştık. Bundan sonra çok büyük kitlelere çok daha büyük bir şekilde bütün ilçeleri de içine katarak festivaller devam edecek. Hz Nuh'un gemisi, İshak Paşa, Kümbet ve kale bütün bunları kardan ve buzdan yaparak kendi ilimizin hem buradaki değerlerini bütün Türkiye'ye ve Dünya'ya tanıtmaya çalışıyoruz insanlarımızın da kendi ilimizdeki değerlere sahip çıkmasını istiyoruz. Arkamda gördüğünüz Nuh'un gemisi buzdan yapılmış hali demek ki Nuh'un gemisinin karıda buzu da tahtası da Ağrı dağındadır bunu da dünyaya burada söylemek istiyorum. HABER-GÖRÜNTÜ:ÖZGÜR KARİP

ağrı Kar ve Buz Festivali1

ağrı Kar ve Buz Festivali2

ağrı Kar ve Buz Festivali3

ağrı Kar ve Buz Festivali4

ağrı Kar ve Buz Festivali5

ağrı Kar ve Buz Festivali6

ağrı Kar ve Buz Festivali7

ağrı Kar ve Buz Festivali8

ağrı Kar ve Buz Festivali9

ağrı Kar ve Buz Festivali10

ağrı Kar ve Buz Festivali11

ağrı Kar ve Buz Festivali12

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle