ATSO Başkanı Alpaslan "nefes kredisi" değerlendirildi

Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Saim Alpaslan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından olumsuz etkilenen üyelere yönelik başlatılan nefes kredisi ile ilgili değerlendirme

ATSO Başkanı Alpaslan "nefes kredisi" değerlendirildi

Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı , Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından olumsuz etkilenen üyelere yönelik başlatılan nefes kredisi ile ilgili değerlendirme toplantısı yaptı.

ATSO Toplantı Salonu'ndaki toplantıya, Başkan Alpaslan’ın yanı sıra, Ağrı Şube müdürü Ahmet Kaya ve şube müdürü Ali Kurban katıldı.

Alpaslan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından nefes kredisi uygulamasının Denizbank ile imzalandığını hatırlattı.

Kovid-19 salgının etkilerini azaltmak ve üyelerin bu dönemde ilgili kaynağa ulaşmasını kolaylaştırmak adına TOBB nezdinde yapılan çalışmalar sonucunda nefes kredisinin Denizbank ile imzalandığını belirten Alpaslan, şunları kaydetti:

“Kullanacak kredi 2020 yılı sonuna kadar anapara ve faiz ödemesiz, 2021 yılı 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam en fazla 20 ay vadeli olacaktır. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı yıllık % 7,50'dir. Krediye 3 milyon TL ve altında cirosu olan tüm işletmeler sektör ayrımı olmaksızın başvurabilecek ve azami 50.000 TL, kredi kullanabilecektir. Kredi başvurusu odamızdan alınmış “Nefes Kredisi başvurusu içindir” ibareli "faaliyet belgesi" ile birlikte Denizbank şubelerinden yapılacaktır. Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir. Kredi kullandırımında maddi teminat istenmeyecektir. Ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterinin talebi üzerine, maddi teminat istenebilecektir. Protokol imzalanan bankalar KGF'ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep etmeyecektir.”

Alpaslan konuşmasını şöyle tamamladı

“İşletmelerimizin en büyük sorunu olan finansman da Ağrı Ticaret ve Sanayi Odası olarak da üyelerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. Krediden yararlanmak isteyen üyelerimizin odamıza müracaatlarını bekliyoruz. Burada şunu özellikle ifade etmek istiyorum, diğer bankaların göstermediği kolaylığı gösteren Denizbank yetkililerine burada basın huzurunda teşekkür ediyorum. Bu bağlamda 2020 Nefes kredisinin ilimize hayırlı olmasını temenni ediyor sağlıklı günler diliyorum."

ATSO Başkanı Alpaslan nefes kredisi değerlendirildi2

ATSO Başkanı Alpaslan nefes kredisi değerlendirildi3

ATSO Başkanı Alpaslan nefes kredisi değerlendirildi4

ATSO Başkanı Alpaslan nefes kredisi değerlendirildi5


Editörün Seçtikleri

Ağrı Dağı için yeni projeler hedefleniyor

Ağrı Dağı için yeni projeler hedefleniyor

Ödüllü yönetmen Sönmez, Ağrı'da Kızılay gönüllüleriyle ihtiyaç sahiplerine yardım dağıttı

Ödüllü yönetmen Sönmez, Ağrı'da Kızılay gönüllüleriyle ihtiyaç sahiplerine yardım dağıttı

Yaz boyunca verdiği emek kül oldu

Yaz boyunca verdiği emek kül oldu

Ağrı'da Kovid-19 yakalanan doktor, zorlu geçen tedavi süreçlerini anlattı

Ağrı'da Kovid-19 yakalanan doktor, zorlu geçen tedavi süreçlerini anlattı

Ağrı'da Yüz Yüze Eğitim Başladı

Ağrı'da Yüz Yüze Eğitim Başladı

Yorum Ekle