Aksa, Türkiye genelindeki enerji eğitimlerine devam ediyor

İSTANBUL(AA) - Aksa, "Enerjimiz Yarınlara" ekibi ile Türkiye genelindeki enerji eğitimlerine devam ediyor.

Aksa, Türkiye genelindeki enerji eğitimlerine devam ediyor

İSTANBUL(AA) - Aksa, "Enerjimiz Yarınlara" ekibi ile genelindeki enerji eğitimlerine devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Kazancı Holding çatısı altında yer alan Aksa grup şirketleri, köy köy gezerek çocuklara enerjiyi anlatıyor.

"Enerjimiz Yarınlara" projesi kapsamında 'dan Çanakkale'ye kadar Türkiye'nin çeşitli illerindeki köy okullarında 700'e yakın öğrenciyi ziyaret eden Aksa ekibi, söz konusu 4 ildeki eğitimlerle toplam bin öğrenciye ulaştı. Aksa, 16-19 Eylül'de Amasya, Tokat, Ordu ve Giresun'daki ortaokullarda 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileriyle buluşarak onlara hem eğlenceli hem de öğretici aktivitelerle interaktif enerji eğitimleri verdi.

Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör şirketlerinin kurumsal iletişim ekipleri, yıl sonuna kadar Türkiye'nin dört bir yanını dolaşarak ilçe ve köylerdeki ortaokullarda enerji eğitimleri vermeye devam edecek. Proje ile yıl sonuna kadar 2 bin öğrencinin enerji eğitimlerinden faydalanması planlanıyor.

Ekipler şimdiye kadar Balıkesir, Çanakkale, Trabzon, Rize, , , ve Ağrı'da eğitimler gerçekleştirdi.

"Enerjimiz Yarınlara" ekibi, kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji üretimi, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı ve temiz enerji kavramı gibi konu başlıklarıyla 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine A'dan Z'ye enerji eğitimi veriyor.

Eğitimde işlenen konuları eğlenceli oyunlar ve uygulamalarla pekiştirmek amacıyla proje için özel olarak geliştirilen enerji temalı bir matematik oyunu ve çeşitli deneylerden oluşan eğitici etkinlikler gerçekleştiriliyor. Etkinlik sonunda öğrencilere proje için özel olarak hazırlatılan Enerji Ansiklopedisi ile çeşitli kırtasiye malzemeleri armağan edilerek çocukların eğitim ihtiyaçlarına da katkıda bulunuluyor.(AA)

Editörün Seçtikleri

Ağrı'da şiddetli rüzgar hasara yol açtı

Ağrı Valisi Süleyman Elban Mehmetçik ve polisin bayramını kutladı

İshak Paşa Sarayı'nın üzerinde oluşan gökkuşağı büyüledi

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın ilk günü sokaklar boş kaldı

Ağrı'da Türk Kızılay gönüllüleri bayramı evde geçiren çocukları eğlendirdi

Yorum Ekle