AİÇÜ’de Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni Yapıldı

AİÇÜ’de Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni Yapıldı

AĞRI-Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile IC Vakfı işbirliğiyle “Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni” yapıldı.

AĞRI-Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile IC Vakfı işbirliğiyle “Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni” yapıldı.

AİÇÜ Kültür ve Kongre Merkezi Osmanlı Salonunda gerçekleşen programa AİÇÜ akademisyenlerine yönelik her yıl gerçekleştirilen “Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni’nde konuşan AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik KARABULUT, “Doğudan Yükselen Işık” parolası ile çıktığı yolda bölgenin ve ülkemizin önemli eğitim kurumlarından olan Üniversitemizin akademik başarısının her geçen gün arttığını söyledi.

Prof. Dr. KARABULUT, “2016’da 58 olan makale sayısı ile 107 üniversite arasında 94’üncü sırada olan Üniversitemiz, 2019’da 122 makale sayısı ile 108 üniversite arasında 66’ncı sıraya yükseldi. 2016’da 135 öğretim üyesi başına düşen yayın sayısı 0.42, 403 öğretim elemanı başına düşen yayın sayısı 0.14 iken 2019’da 179 öğretim üyesi başına düşen yayın sayısı 0.68, 449 öğretim elemanı başına düşen yayın sayısı 0.27’ye ulaştı. Böylelikle 4 yıl gibi kısa bir zamanda yayın sayımız yüzde 100’e yakın bir artış gösterdi. Yine URAP verilerine göre yayın sayısı bakımından 2016-2017 yılında 92.72 puanla 54 üniversite arasında son sırada bulunan üniversitemiz, 2019-2020 yılında 273.70 puanla 95 üniversite arasında 61’inci sıraya yükselmiştir. Evrensel bilime katkı sağlayan yayınları ile Üniversitemiz sinin bilim çıtasının yükselmesinde emeği bulunan tüm akademisyenlerimize ve bizlere her konuda destek olan İbrahim Çeçen (IC) Vakfına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

IC Vakfı Müdürü Dr. Meral DİNÇER, İbrahim Çeçen Vakfı’nın üniversitemizin ve akademisyenlerinin her konuda destekçisi olduğunu, Ağrı ve Üniversitemiz için yapılabilecek her araştırma ve bilimsel çalışmaya bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye hazır olduklarını söyledi.

TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması TEKNOFEST Festivali “Savunma, Uzay ve Havacılık” kategorisinde Türkiye ikincisi olan AİÇÜ Meslek Yüksekokulu öğrencileri Habip DEMİRBAŞ ile Kemalettin DEMİRBAŞ’a başarı belgesi ve hediyelerinin verildiği tören, başarılı akademisyenlere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Programa Ağrı Valisi Dr. Osman VAROL, Ağrı Belediye Başkanı Savcı SAYAN, Ağrı İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet ÇİMEN, kurum müdürleri ve akademisyenler katıldı.

AİÇÜ’de Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni Yapıldı1

AİÇÜ de Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni Yapıldı2

AİÇÜ de Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni Yapıldı3

AİÇÜ de Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni Yapıldı4

AİÇÜ de Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni Yapıldı5

AİÇÜ de Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni Yapıldı6

AİÇÜ de Bilimsel Teşvik Ödülleri Töreni Yapıldı7

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle