Ağrılı öğretmenlerden yeni çalışma "Dere Kenarında Taş Ben Olaydım"

Ağrılı öğretmenlerden yeni çalışma "Dere Kenarında Taş Ben Olaydım"

Daha önce Yolumuz Gurbete düştü adlı eseri Yaşar Kemal’in Yalnızlık şiiriyle harmanlayıp yorumlayan Ağrılı öğretmenler, bu kez de “Dere Kenarında Taş Ben Olaydım” adlı türküyü yeniden yorumlayarak, dinleyicilerin beğenisine sundu.

Daha önce Yolumuz Gurbete düştü adlı eseri Yaşar Kemal’in Yalnızlık şiiriyle harmanlayıp yorumlayan lı öğretmenler, bu kez de “Dere Kenarında Taş Ben Olaydım” adlı türküyü yeniden yorumlayarak, dinleyicilerin beğenisine sundu.

Necati Taşdemir, Ahmed Arif’in eserlerinden derlediği şiir bölümlerini seslendirerek başladığı çalışmaya, Rıdvan Gürler ve Ceren Yılmaz türküleriyle eşlik etti. Kemanda ise yeteneği ile dikkat çeken Ferhat Aktaş yer alıyor. Türkünün aranjörlüğünü ise Rıdvan GÜRLER üstlendi. Klip çekimleri Taşlıçay ilçesinde yer alan Balık Gölü’nde tamamlandı. Klibin çekimleri Yunus Adıgüzel tarafından yapıldı.

Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir, çalışmayı çok beğendiğini ve klibin Balık Gölü’nde çekilmesinin ilçenin tanıtımına önemli katkısı olacağını belirtirken, çalışma için tebrik ve teşekkürlerini iletti. Necati TAŞDEMİR, Ahmed Arif’e olan hayranlığını belirtirken, ülkemiz edebiyatının en önemli isimlerinden biri olduğunun altını çizdi. Kendisine olan saygı ve sevgisini, bir nebze bile olsa yansıtabilmiş olmayı umut ettiğini iletti. Rıdvan GÜRLER ve Ceren YILMAZ ise türkülerin kültürümüzün önemli bir parçası olduğunu, kuşaktan kuşağa aktarılmasının, yeni nesillerce bilinirliğinin önemini belirttiler. Bu amaca hizmet etmenin kendileri için çok kıymetli olduğunu vurguladılar. Şiirler ve türküleri buluşturarak oluşturdukları özgün çalışmalara devam edeceklerini belirten hocalarımız, ilk çalışmalarındaki ilgiden dolayı da herkese teşekkür ettiler.
Sosyal medya hesapları;
İnstagram: @necatitashdemir , @gurler04 , @cherenimoo, @ferataktas54
Twitter: @necatitashdemir, @rıdvangrler1

1 Yorum

Agrili

Agrili

8 ay önce

Hocalarımızı tebrik ederim. Güzel çekim olmuş.

Yorum Ekle