Ağrılı gençler "iftar zamanı" kampanyası ile ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı ulaştırıyor

AĞRI - Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde "Şimdi Evde İftar Zamanı" kampanyasıyla hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kuran gençler, topladıkları yardımlar ile hazırladıkları iftarlık gıda paketlerini 200 ailenin evine ulaştırmaya başlad

Ağrılı gençler "iftar zamanı" kampanyası ile ihtiyaç sahiplerine gıda yardımı ulaştırıyor

AĞRI - 'nın ilçesinde "Şimdi Evde İftar Zamanı" kampanyasıyla hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kuran gençler, topladıkları yardımlar ile hazırladıkları iftarlık gıda paketlerini 200 ailenin evine ulaştırmaya başladı.

Doğubayazıt Gençlik Merkezi üyesi gönüllü gençler, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bu yıl ramazanda iftar çadırlarının kurulamaması nedeniyle ihtiyaç sahibi aileler için "Şimdi Evde İftar Zamanı" kampanyası başlattı.

Kampanya kapsamında ilçedeki ihtiyaç sahibi aileleri belirleyen merkezdeki gönüllü gençler, hayırseverlerin destekleriyle alınan, içinde un, şeker, çay, makarna, yağ, et ve bakliyat gibi gıda maddelerinin bulunduğu yiyecek paketlerini söz konusu ailelere evlerinde teslim etmeye başladı.

Hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında adeta köprü vazifesi gören ve 50 aileye yardım paketi ulaştıran gençler ramazanda 150 kişiye iftarlık yardımında bulunacak.

Doğubayazıt Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sevim Şimşek Konyar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgınının yaşandığı bu süreçte ihtiyaç sahibi ailelerin ramazan ayını sıkıntısız geçirmeleri için "Şimdi Evde İftar Zamanı" kampanyasını başlattıklarını söyledi.

Salgın nedeniyle alınan tedbirler kapsamında bu yıl ramazanda iftar çadırlarının kurulmayacağını vurgulayan Konyar, şunları kaydetti:

"Devletimizin aldığı bu tedbirler hepimizin sağlığı için çok önemli. Tedbirler açıklanır açıklanmaz biz gönüllü gençlerimizle harekete geçerek hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında gönül köprüsü kuran kampanyamızı hayata geçirdik. Hayırseverlerin destekleriyle hazırlanan ramazan paketlerini ailelere ulaştırıyoruz. İnşallah kısa sürede ihtiyaç sahibi 200 hane bu kampanyadan faydalanarak geçmiş ramazanlarda kurulan iftar çadırlarının eksikliğini hissetmeyecek."(AA)

gıda sahiplerine ile ihtiyaç Ağrılı gençler ulaştırıyor iftar kampanyası yardımı zamanı 1

gençler zamanı sahiplerine ile ulaştırıyor kampanyası iftar gıda Ağrılı ihtiyaç yardımı 2

gıda ile Ağrılı gençler ulaştırıyor kampanyası zamanı iftar yardımı sahiplerine ihtiyaç 3

kampanyası Ağrılı iftar sahiplerine ulaştırıyor gıda gençler ile ihtiyaç yardımı zamanı 4

kampanyası zamanı gıda yardımı gençler ile ihtiyaç ulaştırıyor sahiplerine Ağrılı iftar 5

ihtiyaç gençler gıda yardımı zamanı ile kampanyası ulaştırıyor Ağrılı iftar sahiplerine 6

ulaştırıyor zamanı iftar gıda yardımı kampanyası ihtiyaç Ağrılı sahiplerine gençler ile 7

iftar gençler ile yardımı kampanyası gıda Ağrılı ihtiyaç zamanı ulaştırıyor sahiplerine 8

Ağrılı iftar ihtiyaç gıda kampanyası ulaştırıyor zamanı gençler sahiplerine yardımı ile 9


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da şiddetli rüzgar hasara yol açtı

Ağrı Valisi Süleyman Elban Mehmetçik ve polisin bayramını kutladı

İshak Paşa Sarayı'nın üzerinde oluşan gökkuşağı büyüledi

Ağrı'da Ramazan Bayramı'nın ilk günü sokaklar boş kaldı

Ağrı'da Türk Kızılay gönüllüleri bayramı evde geçiren çocukları eğlendirdi

Yorum Ekle