Ağrılı engelli Tekin Polat devlet desteğiyle kendi iş yerini kurdu

AĞRI - Ağrı İşkur İl Müdürlüğü, "Engelli ve Eski Hükümlülere Yönelik Proje" kapsamında engelli vatandaşlardan Tekin Polat'ın kendi işini kurma hayalini gerçekleştirdi.

Ağrılı engelli Tekin Polat devlet desteğiyle kendi iş yerini kurdu

AĞRI - İşkur İl Müdürlüğü, "Engelli ve Eski Hükümlülere Yönelik Proje" kapsamında engelli vatandaşlardan Tekin Polat'ın kendi işini kurma hayalini gerçekleştirdi.

İşkur İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçesinde yaşayan Tekin Polat'ın Engelli Hibe Desteği için kuruma başvuruda bulunduğu belirtildi.

Proje kapsamında 37 bin 720 TL hibe desteği alan Tekin'in kurduğu kuruyemiş dükkanının açılışının İşkur İl Müdürü Gıyas Güven'in katılımıyla gerçekleştirildiği ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tekin Polat, şunları kaydetti:

"Burası benim ekmek kapım diyerek girişe ekmek sandığı, yanı başına da ağzımızın tadı bozulmasın niyetiyle ilk misafirlerim için ikramlık çikolatalar bıraktım. Hayallerimin ilk günü hazırlığım bu şekildeydi ve bunu gerçekleştirme şansını elde etmiş oldum. Kendi halinde yerine, kendine özgü olmayı düstur edindim ve tüm engelleri aştığım. Bu mütevazı kuruyemiş dükkanını açtım. Anadolu insanının, Anadolu'nun cömertliğini sergilediği,umuduma umut katan kendi işini kurmak isteyenler için 'Engelli ve Eski Hükümlü Hibe Projesi' kimsenin adını sanını bilmediği Eleşkirtli bir adama iş kapısı ve aş kapısı oldu."Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da kardeşler arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 6 kişi yaralandı

Ağrı'da otomobil şarampole devrildi: 4 ölü, 1 yaralı

Ağrı'da Kovid-19 tedbirleri denetlendi

Ağrı'da, "Filyasyon Çalışmaları Takip Kurulu" oluşturuldu

Hacı Osman Selçuk Hayatını Kaybetti

1 Yorum

murat

murat

5 gün önce

koca memlekette 1 tek engelli sanki eleşkirtte bir tek o başvurdu sanki

Yorum Ekle