Ağrı’da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı.

Ağrı’da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı.

Ağrı’da Avrupa Spor Haftası kapsamında "Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri" etkinliği Vali Lütfi Yiğenoğlu Şehir Stadyumunda yapılan açılış töreni ile başladı.

Ağrı’da Avrupa Spor Haftası kapsamında "Ulusal Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri" etkinliği Vali Lütfi Yiğenoğlu Şehir Stadyumunda yapılan açılış töreni ile başladı.

Avrupa Spor Haftası etkinlikleri 23-30 Eylül tarihleri arasında tüm Türkiye'de 81 il genelinde düzenlenecek spor faaliyetleri ve çeşitli aktiviteler ile kutlanacak.

Avrupa Spor Haftası etkinlikleri 23-30 Eylül tarihleri arasında tüm Türkiye’de aynı anda başladı. Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde ki etkinlikler ise düzenlenen spor faaliyetleri ve çeşitli aktiviteler ile kutlanıyor.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program; güreş, judo, kick boks, badminton, Tekerlekli Kayaklı Koşu ve Atletizm gösterileri ile devam etti.

Gösterileri izleyen İl Müdürü Cihan Demir daha sonra yaptığı açıklamada; "Avrupa Spor Haftası Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri", Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu koordinasyonunda yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun katılımıyla 81 ilde canlı bağlantılarla başlayan açılış programını bizde Ağrı olarak düzenlemiş bulunmaktayız.

Pandemi süreçlerinin yol açtığı hareketsizliğe bağlı rahatsızlıklar pandemi sürecinde halkımızın birçok kesimini etkiledi. 'Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri' etkinlikleri ile ilimizde spor ve sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturucu çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir.

Covid-19'a karşı tedbirler alınarak; güreş, judo, kick boks, badminton, Tekerlekli Kayaklı Koşu ve Atletizm gösterilerimiz yapıldı. Bu hafta kapsamında Evlerinde de olsa 7'den 70'e herkesi spor yapmaya davet ediyorum" diye konuştu.

Ağrı Vali Lütfi Yiğenoğlu Şehir Stadyumunda ki etkinlik programına, Spor Şube Müdürü Cemil Budak, sporcular ve antrenörler katıldı.(İHA)

Ağrı’da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı.1

Ağrı da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı2

Ağrı da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı3

Ağrı da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı4

Ağrı da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı5

Ağrı da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı6

Ağrı da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı7

Ağrı da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı8

Ağrı da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı9

Ağrı da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı10

Ağrı da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı11

Ağrı da Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri Başladı12

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle