Ağrı Kalkınma Derneği (KA-DER) Avrupa Dayanışma Programının ilk kafilesini gönderdi

Ağrı Kalkınma Derneği (KA-DER) Türkiye Ulusal Ajansına sunduğu proje kapsamında Avrupa Dayanışma Programının ilk kafilesini Portekiz’e gönderdi.

Ağrı Kalkınma Derneği (KA-DER) Avrupa Dayanışma Programının ilk kafilesini gönderdi

Kalkınma Derneği (KA-DER) Ulusal Ajansına sunduğu proje kapsamında Avrupa Dayanışma Programının ilk kafilesini Portekiz’e gönderdi.

Dernek Başkanı Ömer Yıldız Avrupa Dayanışma Programının, gençlerin kişisel, eğitimsel, sosyal, sivil ve mesleki gelişimlerini teşvik ederken, kendi ülkelerinde veya yurt dışında topluma yarar sağlayan projelerde gönüllü olmaları, çalışmaları veya ağ kurma faaliyetlerinde bulunmaları için fırsatlar yaratan, toplumsal ihtiyaçları karşılamayı hedefleyen yeni bir Avrupa Birliği girişimi olduğunu söyledi.

AĞRI'DAN 23 ÖĞRENCİ PORTEKİZ'E GİTTİ

Dernek Başkanı Ömer Yıldız Proje kapsamında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğrencilerinin de katılımıyla ilk etapta Portekiz’in Braga ve Barcelos şehirlerine giden 23 kardeşimiz , gençlik merkezlerinde, kamusal alanlarda sosyal ve kültürel etkinliklerde proje ortağı kurum ve kuruluşların kamu yararına olan faaliyetlerinde yardımcı olacaklarını belirtti.

ağrı kader avrupa portekiz proje2

Programa katılan öğrencilerin 37 günlük konaklama ,cep harçlığı ,yeme içme ve gidiş –dönüş ücretleri Proje kapsamında Türkiye Ulusal Ajans tarafından karşılanacağını ifade eden Yıldız Katılımcı gençlerin , 37 gün sürecek projede bir takım faaliyetlere katılarak gittikleri ülkelerin dilinde pratik yapma, farklı kültürleri görme, toplumsal aidiyet noktasında gönüllü olarak dayanışmaya içinde olacaklarını ve ülkemizi yapılacak olan aktivitelerde temsil edeceklerini kaydetti.

ağrı kader avrupa portekiz proje1

Başkan Ömer Yıldız Projenin 18-30 yaş aralığında Avrupa’ya gitme engeli olmayan mümkünse yeşil ve gri pasaport alabilecek bütün Ağrılı gençlere açık olduğunu ifade etti.

Başkan Yıldız, proje ortağı olan İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdülhalik Karabulut ve Dış ilişkiler koordinatörü Davut Dağabakan’a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

ağrı kader avrupa portekiz proje3


Editörün Seçtikleri

Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin yargılanan amcadan "Leyla benim ciğerim" savunması

Ağrı'da sınavlara hazırlanan öğrenciler için ücretsiz kurs düzenleniyor

Ağrı'daki selde 2 bin dekar tarım arazisi zarar gördü, 2 ahır yıkıldı

Ağrı'da etkili olan sağanak köylerde hasara neden oldu

Ağrı'da otomobilin çarpmasıyla devrilen elektrik direği trafiği aksattı

2 Yorum

ecem04

ecem04

5 ay önce

Bu tip projeleri ağrı ya getirdiğinizi için öncelikle teşekkürler ederim.Niçin böyle güzel çalışmalar ağrı da olmasın ki ...Ağrıların avrupa da bir ülkeyi gezmesi hemde cebinden herhangi bir para ödememesi olağanüstü birşey.Emeği geçen herkesi tebrik ediyorum.

m.h.kaya

m.h.kaya

5 ay önce

Başkanımı tebrik ediyorum.Ülkemizi ve Ağrı´yı tanıtma ,gençlerin ufkunu açma,farklı kültürleri tanıtma açısından da önemli bir proje. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Yorum Ekle