Ağrı halkı, Elazığ ve Malatya'da ki deprem için seferber oldu

AĞRI - Elazığ’da yaşanan depremin ardından Türk Kızılay'ı Ağrı Şubesi ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından başlatılan yardım kampanyası devam ediyor.

Ağrı halkı, Elazığ ve Malatya'da ki deprem için seferber oldu

AĞRI - ’da yaşanan depremin ardından Türk Kızılay'ı Şubesi ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından başlatılan yardım kampanyası devam ediyor.

Hamur Kaymakamlığı, Malatya'da yaşanan depremden dolayı depremzede vatandaşlar için toplanan yardım kolilerini Türk Kızılay’ı Ağrı Şubesi yetkililerine teslim etti. Ağrı’da esnaf ve vatandaşlar da imkanları ölçüsünde gıda ve giyim kolileri hazırlayarak yetkililere teslim ediyor.

Elazığ ve Malatya’ya battaniye, kışlık bot ve mont, temiz giysi, katalitik, ısıtıcı, çadır, uyku tulumu, çocuk bezi ve gıda gibi temel ihtiyaç malzemesi yardımında bulunmak isteyen vatandaşların, bu malzemeleri Adliye Binası karşısında bulunan Kızılay’a teslim edebileceği belirtildi.

Türk Kızılay’ı Ağrı Şube Başkanı Orhan Tatlı desteğini esirgemeyen bütün Ağrı halkına teşekkür ettiğini belirterek şunları söyledi:

Yardım kampanyasını başlatma konusunda aslında Ağrı'da vatandaşlardan çok fazla bir talep geldi. Şubemize gelenler, arayanlar, Elazığ için biz ne yapabiliriz diye çok fazla geldiler. Bizde bu doğrultuda kampanya başlattık. Tabi yurt dışından para gönderen mi dersiniz, kumbarasında ki parayı getiren çocuklar. Çok ama çok duygulandım geldikleri zaman. Hamur kaymakamlığı depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırmamız için ayakkabı desteğinde bulundu. Esnaf ve vatandaşlarımız kampanyaya destek veriyor.”

ağrı elazığ yardım deprem1

ağrı elazığ yardım deprem2

ağrı elazığ yardım deprem3

ağrı elazığ yardım deprem4

ağrı elazığ yardım deprem5

ağrı elazığ yardım deprem6

ağrı elazığ yardım deprem7

Editörün Seçtikleri

Ağrı'daki "1. Balık Gölü Kış Festivali" iptal edildi

Ağrı'da eczanelerde dezenfektan ilaçlar ve maskeler tükendi

Ağrı'da minik öğrenciler ilk defa tiyatro izledi

Üniversitelerarası Kayaklı Koşu Türkiye Şampiyonası Muş'ta sona erdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronvirüs Tedbirleri Kapsamında Ağrı'ya geldi

Yorum Ekle