Ağrı Gençlik Merkezi'nde "koruyucu maske" üretimi devam ediyor

Ağrı Gençlik Merkezi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadele veren sağlık çalışanları için üç boyutlu yazıcılarda yüz koruyucu maske üretimine devam ediyor.

Ağrı Gençlik Merkezi'nde "koruyucu maske" üretimi devam ediyor

Gençlik Merkezi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı mücadele veren sağlık çalışanları için üç boyutlu yazıcılarda yüz koruyucu maske üretimine devam ediyor.

Ağrı Gençlik Merkezi, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun öncülüğünde başlatılan Sağlık Personeli için "Tam Yüz Koruma Maskesi" üretimine büyük bir gayret ve özveri ile devam ediyor.

Ağrı Gençlik Merkezinde gönlü gençlerin ürettiği maskeler, sağlık çalışanlarının ihtiyaçları doğrultusunda Sağlık Müdürlüğüne teslim ediliyor.

Ağrı Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Nuri Okan, yaklaşık 10 gündür çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek şunları kaydetti:

Virüsten korunmak için alınan önlem ve tedbirlere uyarak bütün çalışma arkadaşlarımızla birlikte bizleri koruyan sağlık personellerini korumaya vesile olabilmek için tüm gayretimizle çalışıp şu ana kadar 1350 adet ‘Tam Yüz Koruma Maskesi’ni Sağlık İl Müdürlüğü yetkililerine teslim ettik.

Sadece sağlık personeli de değil, saha da çalışan emniyet, jandarma çalışanlarımıza, vefa çalışma grubunda, itfaiye de çalışan ekiplere de yüz koruma maskesi verdik.

Önümüzdeki günlerde Sağlık İl Müdürlüğünün talepleri ve Bakanlığımızın talimatlarına göre maske üretimine devam edeceğiz. Biz, bizler için sahada olanlar için sahadayız.

Halkımız da bizler ve sevdikleri için evinde kalsın, Allah'ın izniyle hep beraber selametli günlere kavuşacağız.”

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr.Caner Özdemir ve Başkan Yardımcısı Op. Dr. Dilek Işık Alptekin son partiyi teslim aldı. Çalışma için başta bakanlık olmak üzere Ağrı Gençlik Merkezi Müdürü ve çalışanlarına teşekkür ettiler.

ağrı gençlik merkezi maske üretimi1

ağrı gençlik merkezi maske üretimi2

ağrı gençlik merkezi maske üretimi3

ağrı gençlik merkezi maske üretimi4

ağrı gençlik merkezi maske üretimi5

ağrı gençlik merkezi maske üretimi6

ağrı gençlik merkezi maske üretimi7

ağrı gençlik merkezi maske üretimi8

ağrı gençlik merkezi maske üretimi9


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da lokanta, restoran ve kafeler yeniden açılmak için hazırlık yapıyor

Ağrı'da kar sularıyla beslenen şelale görsel şölen sunuyor

THY, 1 Haziran'dan itibaren tarifeli seferlere başlayacak

Ağrı Valisi Elban: Koronavirüs vaka sayımız 30 civarında

İşadamı Mehmet Ali Çelik'ten taziye teşekkür mesajı

Yorum Ekle