Ağrı'da eczanelerde dezenfektan ilaçlar ve maskeler tükendi

AĞRI - Koronavirüs nedeniyle Ağrı’da ki eczanelerde maske ve dezenfektan ilaçlar tükendi.

Ağrı'da eczanelerde dezenfektan ilaçlar ve maskeler tükendi

AĞRI - Koronavirüs nedeniyle ’da ki eczanelerde maske ve dezenfektan ilaçlar tükendi.

Korona virüs ve diğer virüslerden korunmanın yollarının başında kişisel hijyenin geldiği belirten eczacılar, tedarikçilerin maske fiyatlarını arttırmasına tepki gösterdi.

ağrı koronavirus maske tükendi1

Tedarikçilerin fiyatları iki katından fazla arttırmasına tepki gösteren aynı zamanda maske ve dezenfekte ilaçları bulamadıklarını dile getiren Eczacı Memet Akbaş, vatandaşların virüse karşı hijyen kurallarına uymaları gerektiğini dile getirdi.

ağrı koronavirus maske tükendi2

Akbaş, “Korona virüs ve diğer virüslerden korunmanın yollarının başında kişisel hijyenden geçmektedir. Kişiler herhangi bir kişi ve yerle temasta mutlaka ellerini bol su ve sabunla yıkamalılar. Bu imkanları yoksa dezenfektan ilaçlardan faydalanmalılar. Bu süre içerisinde tokalaşma gibi yakın temastan kaçınmak gerekiyor. Tabi bunların yanında diğer yolları da var. Bunların başında maske takmak geliyor” dedi.

Tedarikçilerden maske bulamıyoruz

ağrı koronavirus maske tükendi3

Tedarikçilerin virüsü fırsata çevirerek maske fiyatlarını fahiş noktalara taşıdığını belirten Akbaş, “Yalnız maalesef ülkemizde insanlar bu durumu fırsata çevirmiş durumda. Şu anda maske problemi yaşıyoruz. Virüsü firmalar fırsatçılığı çevirmişler. Bu şekilde maalesef insanlarımızın hayatını riske edebiliyorlar. Belli bir fiyatı olan maske ve dezenfektan ürünleri fahiş fiyatlara çıkarmışlar. Şu anda eczanelerde maske bulamıyoruz. Buradan sesleniyoruz. Bir iki kuruşluk kar için insanların hayatını riske atmanın gereği yoktur. Lütfen üreticiler ve satıcılar bu durumu dikkate almalılar. Çünkü sadece virüs için değil lösemi ve diğer hastalar için bile maske bulamıyoruz. Lütfen insanlar bu tür geçici menfaatlerden vazgeçip, insanların hayatını düşünmeliyiz” ifadelerini kullandı.(İHA)


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da vatandaşlar "Evde kal" çağrısına uyuyor

Yeşilay Ağrı Şubesi'nden Evde Kal Çağrısı

Ağrı'da yakacağı biten aile polisin getirdiği odunla ısınacak

Ağrı'da İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı

Ağrı’da sokaklar 'Evde kal' uyarılarına rağmen dolup taştı

1 Yorum

İsimsiz kahraman

İsimsiz kahraman

1 ay önce

Maske var imkan var aç gozlulugunuz yüzünden satın almıyorsunuz bide esnaflık tasliyor la bı yürü git

Yorum Ekle