Rüyada Usta Görmek

Rüyada Usta Görmek, İnşaat, Marangoz, Duvar Ustası Ne Anlama Gelir?

Rüyada usta görmek, insanların arasını meşru yöntemlerle bulan kimseye yorumlanır. da inşaat ustanın bir şeyi yapması hayra, yıkması şerre işaret eder. Kişi rüyasında inşaat alanında usta biriyle karşılaşırsa önemli şeyler öğrenir ve hayatına yön verir. Rüyada inşaat ustası görmek, iki şekilde tabir olunur: Fakirlik ve zenginlik. Kişinin rüyasında inşaat ustası görmesi her hangi bir musibet karşısında sabretmesi gerektiğine, sorun ve sıkıntılar karşısında dayanıklılık göstermesi gerektiğine de işarettir. Rüyada usta görmek, fakirlik ve zenginlik ile tabir olunur. Çünkü bazı usta zengin, bazı usta fakirdir. Rüyada marangoz ustası görmek fayda ve menfaate, marangoz ustası çalışıyor görülüyorsa, bir işe bazı kimseleri teşvik etmeye delalet eder.

Rüyada marangoz ustası görmek, rüya sahibinin sinin geçimini sağlamak için çaba içinde olacağını ifade eder. Bazen de rüyada usta görmek, sabır ve sebat etmeye alamettir. Kişinin marangoz ustası görmesi yolculuğa çıkacağını, bu yolculuk sayesinde fayda sağlayacağını, emlaktan kar ve ticaret göreceği anlamına gelir. Rüyada görülen marangoz ustası zevce ve çocuklara ve çiftçilik yapmaya da işaret eder. Bir marangoz ustasının bir ağacı yontarken görmek, insanları yola getirmek için çaba gösteren bir din adamının varlığı ile yorumlanır.

Bazı rüya yorumcularına göre rüyada usta görmek ülfet ve muhabbete ve yardımlaşmaya delâlet eder. Rüyada bir duvar ustanın üzerinde toz olduğunu görmek, ustanın o işten üzerine bulaşan toz toprak miktarı faydalanmasına delalet eder. Rüyada duvar ustası görmek fazilet sahibi ve ömrü uzun kimseye alamettir. Rüyada bir duvar ustasını, ev ve duvarları temelinden sökerken ve evleri yıkarken görmek, o mahalde vuku bulacak bir hadiseye işarettir. Çünkü hanelerin yıkılması felakettir. Rüyada eski ustanı çalışırken görmek, hayatta yaptığı işten faydalanmaya alamettir Rüyada eski ustanın boş durduğunu görmek ise, bu tabirin zıddı ile yorumlanır. Rüyada eski ustanın bir evi yıktığını görmek, o evin bulunduğu mahalde bir kargaşalık çıkacağına; bir evi yaptığını, bir duvarı ördüğünü görmek ise, o yer halkının bolluk ve mutluluk içinde bulunduklarına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada usta görmek, fakirlik veya zenginliğe işarettir. Bazen yolculuk ve geçim hususunda tereddüt etmeye ve başkasının üzüntüye kederini almakla beraber sabır ve sebat etmeye işarettir. Bazen de helali haramla karıştıran kimselere işarettir. Bazen (hiç bir iş yapmayan) ustayı görmek, faydalanılacak bir şeyde insanların bazısını bazısına teşvik eden kimseye işarettir. Ustanın üzerine toz ve topraktan bir şey düşerse, o ustanın o isten toz ve toprak miktarınca faydalanmasına işarettir. Eğer toz ve topraktan üzerinedir şeyler düşmemişse çalışmasından onun fayda görmeyeceğine işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
77 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi