Rüyada sabun almak ne anlama gelir!

Temizlik malzemesi olan Rüyada sabun almak; mal, üzüntü ve kederin gitmesi, kederli kimseyi teselli eden insana yahut hakim ve üst düzey bir görevli demektir. Aldığı sabunla elbise yıkamak hastanın iyileşmesine, günahkarın tövbe etmesine, üzüntüden kurtulmaya, borcunu ödemek olarak tanımlanabilir.

Rüyada alınan sabun mal elde etmeye, bir kişinin rüyasında sabun parçası görmesi; o kimsenin keder ve sıkıntıya maruz kalmış bir kimseyi teselli edeceğine işarettir.

Hasta bir kimsenin rüyasında sabun alıp elbise yıkayıp temizlediğini görmesi; o hastanın şifa bulup iyileşeceğine, eğer günahkar birisi ise bu günahlarından tövbe edeceğine, eğer üzüntülü birisi ise bu üzüntülerinden kurtulacağına ve eğer borçlu ise borcunu ödeme imkanı elde edeceğine yorumlanır.

Nablusi'ye göre rüyada sabun almak elde edilecek maldır. Rüyayı görenin padişaha veya hakime arz edeceği bir olayda delalet eder. Bazen de sabun, kiri giderdiğinden kederlerin gitmesine delalet eder. Kir ise kederdir.

Google News abone ol

Rüya Tabirleri hakkında: Rüya tabirleri, farklı anlamlara sahip olabilir ve çeşitli yorumlara işaret eder. Uzman rüya tabircileri, İmam Abdülgani Nablusi, Seyyid Süleyman, Ca'fer es-Sâdık, İbn Kuteybe, Diyanet, Muhammed İbn Şirin ve İbn Ebü'd Dünyâ gibi Rüya Alimlerinin kaynaklarından faydalanarak rüyaları yorumlar ve öngörülerde bulunurlar. Bazı rüyalar gerçekleşmeyebilirken, bazıları doğru çıkabilir, ihya edilebilir ve tahminde bulunabilir. Bu nedenle, "rüyada görmek ne demek, nedir ve ne anlamına gelir" gibi sorulara kesin bir yanıt vermek yerine, genellikle "işaret eder, delalet eder, işarettir, delalettir, manasındadır ve yorumlanır" gibi ifadeler kullanılır. Eğer gördüğünüz rüyaların ne anlama geldiğini ve nasıl yorumlandığını merak ediyorsanız, Rüya Tabirleri kategorisindeki rüya tabirlerine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V W Y Z

Google News abone ol