Erkan Kösedağ

Erkan Kösedağ

Erkan Kösedağ Kimdir? Erkan Kösedağ, Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak görev yapan bir kamu görevlisidir. 21 Ekim 1980 tarihinde Ağrı'da doğmuştur. İlköğrenimini Ağrı Şehit Hikmet Koman İlkokulunda tamamlamıştır. Daha sonra Atatürk Ortaokulu ve Ticaret Meslek Lisesini bitirmiştir. Üniversite eğitimine Kars Kafkas Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nda başlamış, ancak daha sonra Atatürk Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü'nde eğitim almıştır. İkinci üniversite olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi alanında eğitim almıştır. Ayrıca Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde Yerel Yönetimler alanında yüksek lisans yapmıştır.

Tümünü Göster

Meslek yaşamına 2002 yılında Patnos Karbasan Köyü Dere Komu Mezrası'nda Sınıf Öğretmeni olarak başlamıştır. Daha sonra Müdür Yardımcısı olarak Aşağı Küpkıran Köyü İlköğretim Okulu'nda çalışmıştır. Kösedağ, daha sonra İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nde İl Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Ayrıca Ağrı Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü de yapmıştır.

Erkan Kösedağ'ın ayrıca spor alanında da faaliyetleri vardır. Ağrı Spor Kulübü genel kurul delegesi olarak başlayan Kösedağ, daha sonra Ağrıspor yönetim kurulu üyesi ve Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun kurucu başkanı olmuştur. Ayrıca satranç, futbol, badminton antrenörlük sertifikalarına sahiptir. Kösedağ ayrıca birçok sivil toplum örgütünde de çalışmıştır.

Bu sivil toplum örgütleri arasında Ağrı Gençlik Derneği, İnternet Yayıncıları Derneği, Ağrı Kent Konseyi, Türkiye Golf Federasyonu Genel Kurul Delegeliği, Türkiye Dağcılık Federasyonu Genel Kurul Delegeliği ve ASTOP gibi örgütler bulunmaktadır. Erkan Kösedağ ayrıca projelerde de koordinatör olarak yer almıştır. Örneğin Ağrı'nın spor altyapısını geliştirme, Ağrı Dağı Kültür ve Sanat Festivali, Nuh'un Kenti Ağrı Fotoğraf Yarışması gibi projelerde çalışmıştır. Kösedağ'ın ayrıca yayınlanmış beş kitabı bulunmaktadır:

  1. Nuh'un Gemisi - Asrın Keşfi (Tarih-Araştırma, 2018);
  2. Seçim Kazanma Stratejileri: Aday Adaylarına Altın Tavsiyeler (Siyaset, 2018);
  3. Asırları Aydınlatan Güneş Ahmed-i Hani (Roman, 2018);
  4. Ağrı 5137: Cehennem Deresi (Roman, 2019).
  5. Ağrı'nın Yüzü (Biyografi, 2022)

Son olarak Ağrı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini yapan Erkan Kösedağ evli ve bir çocuk babasıdır.