Erkan Kösedağ

Erkan Kösedağ haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Erkan Kösedağ'ın en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Erkan Kösedağ

Erkan Kösedağ Kimdir? 21 Ekim 1980 tarihinde Ağrı'da doğdu. İlk öğrenimi Ağrı Şehit Hikmet Koman İlkokulunda yaptı. Daha sonra sırası ile Atatürk Ortaokulu ve Ticaret Meslek lisesini tamamladı. 1997'de Kars Kafkas Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunu kazandı. Aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü kazandığı için Sınıf Öğretmenliği tercih etti.

Tümünü Göster

Eğitim hayatına 2. üniversite olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi alanında devam etti. Erkan Kösedağ, 2002'de Ahmet Yesevi Üniversitesi Yerel Yönetimler Alanında Yüksek Lisans Yaptı. "Yerel Yönetimler ile Spor Kulüpleri arasındaki ilişkiler" isimli Yüksek Lisans Tezini hazırladı.

Meslek yaşamına 2002'de Patnos Karbasan Köyü Dere Komu Mezrasında Sınıf Öğretmeni olarak başlayan Erkan Kösedağ, 2003-2005 yılları arasında Aşağı Küpkıran Köyü İlk Öğretim Okulunda Müdür yardımcısı olarak çalıştı.

Erkan Kösedağ 2006'da Öğretmen Burçin Uysal İlköğretim okuluna tayin oldu. Daha sonra 2007'de geçici görevlendirme ile Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde, Spor Koordinatörlüğü yaptı. Aynı zamanda 2009'da İsmet Ömeroğlu İlk Öğretim Okulu Müdür Yardımcılığı, 2010'da İmkb Gazi Ortaokulu Müdürlüğü yaptı. Daha sonra 2013'te İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde İl Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır.

2015'te Ağrı Valiliği İl Yazı işleri müdürlüğü yaptı. Erkan Kösedağ, son olarak İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünde, müdür yardımcısı olarak görev yapıyor.

Kösedağ'ın Nuh'un Gemisi - Asrın Keşfi (Tarih-Araştırma, 2018); Seçim Kazanma Stratejileri (Siyaset, 2018); Asırları Aydınlatan Güneş Ahmed-i Hani (Roman, 2018); Ağrı 5137 (Roman, 2019) adlı yayınlanmış dört kitabı bulunmaktadır.

Erkan Kösedağ Spor Yaşamı

1998'de Ağrı Spor Kulübü genel kurul delegesi olarak başladı. Daha sonra 2004'te Ağrıspor yönetim kurulu üyesi oldu. Ayrıca 2006'da Ağrı Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun kurucu başkanlığı yaptı. Daha sonra ASKF'nin başkanlık görevine getirilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığının "Özel Eğitimi Güçlendirme Projesi" ile İspanya, Ağrı Tarımsal Kalkınma Derneğinin "Avrupa Tarım Uygulamalarının İncelenmesi" projesi ile Çek Cumhuriyetinde uygulanan projelerde yer alarak Yurtdışı eğitimlere katıldı.

Ağrı Gençlik Derneği, İnternet Yayıncıları Derneği, Ağrı Kent Konseyi, ASKF Genel Kurul Üyeliği, Türkiye Golf Federasyonu Genel Kurul Delegeliği, Türkiye Dağcılık Federasyonu Genel Kurul Delegeliği, ASTOP, Ağrı Kültür Eğitim Turizm ve Gençlik Derneği gibi sivil toplum örgütlerinde çalışan Kösedağ, Ağrı'nın Spor altyapısı gelişiyor, Ağrı Dağı Kültür ve Sanat Festivali, Nuh'un Kenti Ağrı Fotoğraf Yarışması, Kenar Mahalleler Spor Yapıyor gibi bir çok projede koordinatör olarak görev aldı.

Proje Eğitimi, Özel Eğitim, Etik Kurallar, Liderlik, Yerel Yönetimler gibi konularda özel eğitim almıştır. Ayrıca satranç, Futbol, Badminton Antrenörlük sertifikalarını alarak sportif alanlarda uzmanlaşmıştır. Erkan Kösedağ, Evli ve 1 çocuk babasıdır.