Ağrı Eğitim

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için Ağrı 'da uygulama sınavı yapıldı

AĞRI-DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için Ağrı 'da uygulama sınavı yapıldı

Ağrı-DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için Ağrı 'da uygulama sınavı yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ile Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) işbirliğiyle başlatılan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için Ağrı'da uygulama sınavı gerçekleştirildi. İlk aşamayı başarıyla geçen 91'i ortaokul, 60'ı lise olmak üzere toplam 151 öğrenci, Ağrı'daki DENEYAP Teknoloji Atölyeleri sınavına davet edildi. Ağrı Gençlik Merkezi'ndeki ikinci aşama sınavına katılanlar, "Uzay Kapsülü" olarak belirlenen tema doğrultusunda ter döktü.

Öğrenciler kendilerine verilen malzeme kitiyle özgün fikirler ortaya koyarken, teknik bilgileriyle de projelerini oluşturdu. Sınavda öğleden önceki oturumda lise, öğleden sonraki oturumda ise ortaokul öğrencileri kendilerine tanınan süre içinde Uzay Kapsülü'nü tasarladı. Daha sonra projelerini jüriye sunan öğrenciler, teknik bilgilerin yanı sıra kendini ifade edebilme, özgün düşünme, yenilik katabilme, konuyla ilgili bilgi sahibi olma gibi çeşitli beceriler yönünden de değerlendirildi. Sınavı başarıyla geçen 100 öğrencinin eğitim almaya hak kazanacağı bildirildi.

İl Müdürü Çelebi Öğrencilerin Heyecanına Ortak Oldu Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet Çelebi, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Şükrü Fatih Nurdağlı, Gençlik Hizmetleri Müdürü Ebru Duru uygulama sınavlarının yapıldığı Ağrı Gençlik Merkezinde gençleri ziyaret ederek onların heyecanına ortak oldular.

Gençlerle sohbet ederek başarı dileyen İl Müdürü Çelebi;"Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nin Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın katkılarıyla hayata geçirildiğini vurgulayarak, "Burada büyük bir işbirliği var. Tüm paydaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlerimizi her alanda olduğu gibi teknolojiyi üretme noktasında, onları teknolojinin öncüleri yapma noktasında desteklerimiz, çalışmalarımız devam edecektir dedi.

DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için Ağrı
DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için Ağrı
DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için Ağrı
DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için Ağrı
DENEYAP Teknoloji Atölyeleri için Ağrı
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Eğitim haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Editör: Cemil Karip Hakkında

Cemil Karip
Cemil Karip, diyadinnet.com'un genel yayın yönetmenidir. Bölgesel olaylar, çevre sorunları, politika ve eğitimle ilgili haberleri derinlemesine inceler ve bu konularda güncel bilgiler sunar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir