Ağrı'da Görev Yapan Valiler Listesi

Ağrı'da Görev Yapan Valiler Listesi

Ağrı'da görev yapan valiler listesi aşağıda isimleriyle birlikte görev yaptıkları tarih şeklinde verilmiştir. İşte sırasıyla 'da görev yapan valilerin listesi:

SıraAdı SoyadıGörev Tarihi
1Halil Kamil BEY01.07.1922 - 28.03.1926
2Osman Ziya TEKELİ28.03.1926 - 11.08.1927
3M. Süreyya YURDAKUL11.08.1927 - 21.09.1928
4İbrahim Ethem AKINCI21.09.1928 - 18.01.1931
5Mehmet Muhtar BEY18.01.1931 - 13.04.1932
6Ali Kemali AKSÜT13.04.1932 - 14.06.1933
7Ahmet Rıfat VONA06.07.1933 - 26.05.1934
8İmadettin ARDA14.06.1934 - 30.05.1935
9Burhanettin Şevki TEKER30.06.1935 - 09.06.1939
10Hasip KUYLAN14.06.1939 - 10.12.1940
11Ahmet Niyazi MERGEN21.12.1940 - 03.07.1944
12Hilmi BALCI28.07.1944 - 10.03.1946
13Memduh PAYZIN25.03.1946 - 20.07.1949
14Turgut BAŞKAYA25.07.1949 - 09.07.1950
15Muzaffer KUŞAKÇIOĞLU13.07.1950 - 25.07.1951
16Şekip YURDAKUL25.07.1951 - 15.02.1952
17Esat Kaya AYMAN28.02.1952 - 12.06.1953
18Muhlis BABAOĞLU18.06.1953 - 11.12.1954
19Ali AKSEVEN27.12.1954 - 05.01.1958
20Hakkı Nevzat BAYKAL31.07.1958 - 17.10.1959
21Mustafa Rahmi Sanalan21.10.1959 - 09.06.1960
22Ömer Lütfi Hancıoğlu14.06.1960 - 04.06.1961
23Mustafa Kazım ATAKUL26.06.1961 - 03.07.1962
24Turgut KILIÇER31.10.1962 - 15.12.1964
25Ahmet PAFTALI26.12.1964 - 21.01.1966
26Mehmet Emin KÖKSAL31.01.1966 - 28.02.1967
27Mustafa Kemal ŞENOL14.07.1967 - 17.10.1968
28Namık SEZGİN19.10.1968 - 24.01.1970
29Durmuş YALÇIN13.07.1970 - 02.07.1971
30Lütfi ÖZDEMİR20.08.1971 - 29.02.1972
31Muammer AKMAN22.06.1972 - 19.07.1975
32Adnan DARENDELİLER24.07.1975 - 16.02.1978
33Muzaffer YÜCE16.02.1978 - 31.12.1979
34Tuncer PERÇİNLER18.12.1979 - 09.06.1980
35Enver KAZANOĞLU20.06.1980 - 16.06.1981
36Kutlu AKTAŞ26.06.1981 - 20.12.1986
37Şevket EKİNCİ29.12.1986 - 14.08.1988
38Rasim BAŞ15.08.1988 - 16.08.1991
39Mehmet ÖZGÜN19.08.1991 - 17.02.1992
40İsmet METİN21.02.1992 - 19.09.1993
41M. Doğan HATİPOĞLU25.09.1993 - 27.06.1994
42Emir DURMAZ06.07.1994 - 20.04.1996
43Lütfi YİĞENOĞLU22.04.1996 - 08.10.1999
44Tahsin Cumhur Ersoy14.10.1999 - 09.02.2003
45Hüseyin YAVUZDEMİR10.02.2003 - 07.09.2004
46Yusuf YAVAŞCAN17.09.2004 - 17.01.2006
47Halil İbrahim AKPINAR21.01.2006-12.05.2008
48Mehmet ÇETİN12.05.2008-20.04.2010
49Ali YERLİKAYA25.05.2010-09.08.2012
50Mehmet TEKİNARSLAN10.08.2012-20.02.2015
51Musa IŞIN16.02.2015-13.06.2017
52Süleyman Elban30 .06.2017 - 10.06.2020
53Osman Varol19.06.2020-