Rüyada Çivi Görmek

Bir ağaca yahut ağaçtan mamül bir şeye çivi çakmak evlenmeye, Çiviyi taş, beton vs. gibi şeylere çakmak olmayacak işe, eğer çivi katı cisme batarsa zor olanı başarmaya, Çok çivi güç ve çıkara ya da öfkeyi yenerek bakinleşmeye, Çivi bazen ara bulucuya, daargınların barışmasına, Bir yere çiviyle bir şey çakmak maksadın hasıl olmasına, Kendinin kulak veya başka bir organından bir yere çivilendiğini görmek aleyhte sözlenecek söze yahut hayret edlecek bir şeye delalet eder.

Kişinin başkalarını aldatacağına işaret eder.

Rüyada çivi görmek bir kaç türlü yorumlanir. Rüyasinda çivi buldugunu gören bir kardes bulur. Yere çivi çaktigini görenin kardesi evlenir. Arkasina çivi çakildigini görenin iyi huy lu bir oglu olur ve adi dünyada meshur olur. Kirmani ye göre ; rüyada çivi görmek din ve dünya islerinde sebata delalet eder. Elinde demirden, bakirdan, altindan, gümüs ten, dökmeden, kemikten veya agaçtan bir çivi oldugunu ve onu bir yere çaktigini gören, ya evlenir veya sadik bir dost edinir. Çaktigi çivinin yerinde kuvvetli ve saglam kaldigini görmek, murada ermege, isteklerinin olmasina isarettir. Bir tahtaya veya bir dire ge bir çivi çaktigini gören kötü ve yalanci bir kimseden sadik olmasini ister. Cabir ül Magribi ye göre ; rüyada görülen çivi demirden ise Rüya sahibinin isleri aksi gider. Eger agaçtan veya kemikten ise kuvvete ve iyi hale delalet eder. Elindeki demirden çiviyi bir yere çaktigini görenin bir oglu olur. Bu çocuk ilim ve hikmet tahsil eder. Bir altin veya gümüsten bir çivi çaktigini gören, zengin olur ve ti caretle para kazanir. Ebu Said El Vaiz e göre ; Rüyada çivi devlet büyügü ile tabir olunur. Cafer I Sadik a göre: rüyada çivi, görmek dört sekilde yo rumlanir: Kardes, evlat, sadik dost, evlenmek. Bazi yorumculara göre: rüyada çivi buldugunu görenin bir ihtimale göre kardesi olur. Duvara çivi çaktigini gören, kardesiyle ayni yerde degilse birlesir ve beraber yasar. Yere çivi çaktigini gö renin biraderi izdivaç eder. Arkasina çivi çakildigini görenin oglu, taninmis bir adam olur. Bir baska rivayete görede: Rüyada çivi görmek, devlet baskanina isarettir. Çivi görmek, ordu, asker, yardimci ve sayili paralara isarettir. Çivi, halkin islerine kavusabilmeleri için vasita olan bir adama isarettir. Çivi evlenmeye isarettir. Bir seye çivi çaktigini gören kimse, evlenir. Çok çivi kuvvet ve menfaata isarettir. Rüyada çivileri görmek, kizginligini gidermeye isarettir. Çivi, fesatçi bir toplulukla sohbet eden insanlara da isarettir.

Rüyada Çivi yorumları

turgay

rüyamda sol ayak baş parmağıma çok uzun bi vida batmıştı fark etttim kendim çıkardım kanamadı çok az acıdı vidanın boyu çok uzundu normalde parmaktan dışarı çıkması lazımdı ama çıkmamış 7-8 santim di

ada

civi duvara çakemak esetedım ama bir adam hayer diy kovalad korkuç şekılde neder?

fatma

ağzımın içinde toprak ve çivi vardı tek tek ağzımdan çivileri temizledim sonra yoruldum hepsini birden çıkarttım yorumlarsanız sevinirim ..

ayşe

selamlar..beni aldatıp,bana çok acı çektirdikten sonra benden ayrılıp mutlu huzurlu hayatına devam eden sevgilime pek çok kez beddua ettim. ben acı çekerken, onun hiçbişey olmamış gibi hayatına devam ettiğini görünce, öğlen ile ikindi arasında allahım ona bir ceza verip vermeyeceğini göster bana dedim istihare duası okuyup ya habir ya zahir isimlerini zikrederek uyudum.rüyamda tanımadığım bir adam beni masaya oturttu elinde kalem boğazıma doğru tutuyor ve bana el-azim de ağzını aç diyor. ben korkuyorum kalemi boğazıma sokup beni öldürecek diye.sürekli el-azim de diyor.ayetel kürsi okusam olmazmı diyorum hayır el-azim de diyor ısrarla.en sonunda dayanamıyorum adama sarılıp ağlıyorum beni öldürecekmisin diye soruyorum.adam hayır seni niye öldüreyim diye gülümsüyor. ağzımı açıyorum ön üst iki dişimin arasına vida yada çivi hangisi olduğunu hatırlayamadığım birini çakıyor.acıyacak sanıyorum ama acımıyor.sadece dişlerim kırılırsa diye tereddüt ediyorum.sonra kalçamın iki çatal arasınada aynı şeyi çaktığını görüyorum.onu çaktıktan sonra görüyorum ama.bunlar nekadar kalacak diyorum kesin birşey söylemiyor sadece 1 kaç gün kalsın dediğini duyarken annem uyandırdı.

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*