Rüya Tabirleri Sözlüğü

Şu an Diyadinnet'te rüya tabirleri sözlüğü bülümünde bulunuyorsunuz. 25-04-2024 10:53:15

Rüya tabirleri sözlüğü'nde Rüyanızda görmüş olduğunuz rüyaya ait ilk kelimenin harfini tıklayarak yorumlara bakabilirsiniz. İmamı Nablusi'nin "Ta'tirül-Enam Fi Tabiril Menam" isimli meşhur rüya kitabı, bu konuda islam aleminde en çok okunan eser olmuştur.

A-dan Z-ye Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z

Rüya Sözlüğü Nasıl Kullanılır

Öncelikle yukarıda alfabedik olarak verilen kelime listesinden rüyanıza uygun olan rüya başlıklarına tıklayıp. Rüyanızda görmüş olduğunuz Harf ile başlayan kelimeye ait başlığa tıklayın. Rüyanız sayfada yoksa diğer sayfalara bakın.

Rüya yorumcusunda, a-dan z-ye verilen rüya sözlüğündeki başlıklar alfabetik şekilde olup bir veya birden fazla sayfadan oluşmaktadır. Rüya tabirleri sözlüğünün a-dan z-ye Rüya Ansiklopedisi'nin ana sayfasındasınız.

Sözlükte "görmek" anlamındaki rüyet kökünden türeyen rüya kelimesi, uyku sırasında zihinde beliren görüntülerin bütününü ifade eder.

Rüyada görülen varlıkların neye işaret ettiğini açıklayan, tabir eden birçok eser kaleme alınmıştır. Bu da edebiyatta yeni bir tür olarak tabirnâme, falnâme, segirnâme, tabirât-ı vâkıat, tabirât-ı rüya, rüyanâme, vâkıanâme, hâbnâme, düşnâme adlarıyla anılmıştır.

Rüya görmek; rüyayı, birçok sözlük ve ansiklopedi genelde "bir kimsenin uyku sırasında gördüğü rüyayı zihninden geçen görüntü ve hayallerdir" şeklinde anlamlandırmışlardır. Sık sık rüya görüyor, rüya görme ve rüyaların anlamlarını bu sayfada bulacaksınız.