Rüyada Kar Görmek

Diyadinnet Rüya Tabirlerinde görülen Kar'ın yorumu 5964 ve rüyasında kar'ı görmenin neye çıktığını, ayrıca rüyada karla ilgili rüyanın ne anlama geldiği açıklanmıştır.

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Kar nedir

Rüyada Kar GörmekHastalıklardan iyileşmeye, menfaatli şeylere, rızka; mevsiminde yağan Kar üzüntü ve kederden kurtulmaya, mevsimsiz yağması hastalığa, bazı işlerin ertelenmesine işarettir.

Rüyada Kar ile ateşi bir arada görmek muhabbet ve sevgiye, Yerde biriken fazla kar yötetimden geleccek sıkıntı ve zorluklara, normal şekilde biriken kara bolluk ve berekete, üzerine kar yağması yolculuğa yahut bir işten zarar görmeye yorumlanır..

Rüyada Kar üzerinde uyumak hapse, yürümek rızık elde etmeye, Yaz mevsiminde karcı görmek sevinç ve refaha, kışın görmek üzüntü ve kedere, Kapalı yerlere kar yağdığını görmek acze yahut hastalığa delalet eder.

Kar rüyası iki şekilde yorumlanır. Kışın görülen kar rüyaları iyi sayılır. Bu rüyalar hayatın değişeceğini, güzel günlerin yaklaştığını, dertlerin biteceğini haber verir. Pencereden yağan karı seyretmek, sorunların ve üzüntünün çok kısa sürede son bulacağına ancak bir tehlike atlatılacağına işaret eder.

Karda Ayak izlerini görmek, güzel bir sürprizle karşılaşacağına yorumlanır. Bembeyaz kar, huzur ve mutluluk demektir. Mevsimsiz görülen kar, ani yaşanacak değişimler yüzünden hayatın alt üst olacağına yorumlanır.

Kışın görülürse kişinin dertlerinin geçeceğine işaret eder. Yazın görülürse kişinin hayatının ani değişiklikler yüzünden alt üst olacağını gösterir.

Rüyada kar görmek rizk ile yorumlanir. Rüyada karin üzerinde yürüdügünü görmek, beklemedigi bir yerden bir menfaat görecegine delildir Rüyasinda kar alip sattigini görmek, hasta ise iyilesecegine; kar içinde yuvarlandigini görmek, rizk bolluguna; karda kizakla kaydigini görmek, para kazanmak için bir yolculuga çikacagina; karda üsüdügü için ates yakip isindigini görmek, sevdigi bir kisi ile evlenecegine delalet eder. Kari, mevsiminde görmek, sikinti ve kederi varsa kurtulacagina. düsmani varsa ona üstün gelecegine, kari mevsimsiz görmek ise, soguk alginligina, hastaliga bazen de uzak bir yere çikilacak bir yolculuga isarettir.

Rüyada her tarafi kaplayacak derecede siddetli kar yagdigini görmek, gelecege yorumlanir. Karin az yagdigi ve yerleri tamamen örtmedigini görmek, o yere gelecek berekete delalet eder.

Rüyada üzerine kar yagdigini görmek, bir suçtan dolayi hapse atilacagina; yagan karlari üzerinden temizledigini görmek, tutuklu ise tahliye edilecegine, mevsiminde yagan karla islandigini görmek, beklemedigi bir yerden büyük bir menfaat görecegine isarettir.

Rüyasinda kar yagdigi halde, üzerindeki yagmurluk ve elindeki semsiyeden dolayi islanmadigini görmek, islerinin saglamligina ve iyi sekilde idare edildigi için, zararli olmayacagina delildir.

Rüyasinda evin içine kar yagdigini görmek, o eve bir bela veya musubetin gelecegine isarettir. Vaktinde ve az olarak yagan kardan baska kar görmek, keder, hastalik ve azap ile yorumlanir. Kis zamaninda kar yagdigini görmek, nimet ve bolluga delalet eder. Cabir ül Magribi ye göre; bahar mevsiminde kar yagdigini görmek yenilgiye delalet eder.

Kirmani ye göre; soguk yerlerde kar görmek hayir ve bereket, sicak yerlerde ise, kitlik ve kederdir. Kar yedigini gören yaz mevsiminde ise, bereket ve fayda görür. Kis zamaninda kar yemek fenadir, sikintiya delalet eder.

Cafer i Sadik a göre; rüyada kar görmek , alti sekilde tabir olunur.: Genis rizk, hayat, çok mal, ucuzluk, Asker, musibet. Yazin yagan kari görmek hastaliktir.

Bir baska rivayete görede: Rüyada kar görmek, nziklara ve menfaatli seylere ve soguk alginligi, hastaliklardan iyilesmeye isarettir. Bazen kar ile atesi bir yerde görmek, ülfet ve muhabbete isarettir. Karin mevsiminde görülmesi, üzüntü ve kederin gitmesine, düsmanini kahredip ona galip gelmesine isarettir.

Karin mevsimsiz görülmesi, soguk alginligi hastaliklara, felce ve müzmin hastaliklara, bazen de yolculugun ertelenmesine, yolcu ve kiracilarin kazanç ve menfaatlarinin mümkün olmamalarina isarettir.

Rüyada görülen fazla kar, devlet reisinin maiyetine azab etmesine, onlarin mallarini almakla cefa edip, onlara kötü söz söylemesine isarettir. Kar az olup yagdigi yerin halkina menfaat getirirse, ucuzluk ve bolluga isarettir. Üzerine kar yagdigini gören uzak yere yolculuk yapar.

Bazen de bu rüyadan zarar hasil olur. Karin üzerinde uyudugunu gören hapse girecegine isarettir. Karin süpürülmez. derecede çok olmasi, o sehir halki için gelecek azaba ve düsmanin hücumundan dolayi üzüntü ve kedere isarettir.

Bir yere mevsiminde az yagan kar, o yer halki için rizkin genisligine, ucuzluk ve bolluga isarettir. Bir kimseye kis veya yaz gününde kar sogugunun isabet etmesi fakirliktir.

Yaz gününde kar satin aldigini gören kimse kendisini rahata kavusturacak mala kavusmasina yahut güzel söz veya bir dua sebebiyle üzüntü ve kederden müsterih olmasina isarettir.

Yagan karin halka zarar vermemesi ve çabuk erimesi geçecek sikinti, üzüntü ve kaygiya isarettir. Ekilmis ve kuru bir yer üzerine yagan kar, yagmur hükmündedir ve o yer halkina gelecek, rahmet, bereket, ucuzluk ve bolluga isarettir. Kar yagdigini fakat kendisini semsiye vs.gibi seylerle koruyup kardan etkilenmedigini gören kimse, islerinde temkinli olmasi ve kendisini korumasi ile korkusuz olarak yasamasina isarettir.

Bir sehire mevsimsiz fazla kar yagdigini görmek, o sehire devlet reisi veya Haktan gelecek bir azaba veya içlerinde bir fitnenin çikmasina isarettir. Karin, kitlik seneye isaret edecegini söyleyen tabirciler de vardir.

Bir kimsenin üzerine rüyada kar düsmesi, düsmanin ondan nail olacagi bir seye isarettir. Bazen çok kar, çiçek, kizamik, veba ve taun gibi salgin hastaliklara, bazen de harbe, çekirgeye ve çesitli hastaliklara, bazi kere de ucuzluk, bolluk ve zenginlige isarettir.

Ekin ekilip ziraat yapilan ve yagmasi faydali bir zamanda karin yagip o araziyi kapladigini görmek, arazinin karla kaplanacagi gibi, nebatat, hububat ile de kaplanmasina çok ucuzluk ve bollugun olmasina isarettir. Yerin kardan faydalanamiyacagi bir zamanda yagmasi, devlet relsinin zulmüne ve vergi toplayan memurlarin çalismasina isarettir.

Sponsorlu bağlantılar

Rüyada Kar yorumları

Ahmet

Şu an 21 Temmuz 2015 deyiz ben rüyamda bahçelerin içine kar yağdığını gördüm. Sizden rüyamın yorumunu rica ediyorum.

şeyma

ben ilk baş kar yağdığını görüyorum böyle atkı felan takmışım sonra bir iki adım atınca yaz mevsimi oluyor sonra ben dut yemeye başlıyorum felan karın anlamına baktım mevsimsiz kar kötüye işaret duta bakıyorum mevsiminde yenilen dut iyiye işaret haziran ayındayız

kadriye

benim anlamadığım şuan mayıs ayındayız ben rüyamda kar yağdığını görüyorum bu mu kötü yorumlanıyor yoksa rüyamda yaz mevsimi bide kar yağıyor bu mu kötü yorumlanır benim için çok önemli lütfen cevap verir misiniz??

şehmus

mayıs ayın da kargömrdüm yerde durrran kar

Ayça

Öncelikle bu bilgiler için teşekkür ederim gerçekten beni çok aydınlattınız

eda

rüyamda kar yağıyor tane tane nisan ayındayız bu mevsimde kar yağarmı diyorum
cevap

elanur

elanur
rüyamda kar yağıyor tane tane nisan ayındayız bu mevsimde kar yağarmı diyorum
cevap

serdar

bnde rüyamda karın çok bol yağdığı bir gecede tirtir titreyerek yürüyordum ya off

hakan

rüyamda kar yagdığını gördüm iki gün sonra gerçektem kar yagdı üstelik mart ayındayız

Muhammet

Rüyamda Bir Arkadasim 10 12 yaslarında araba suruyor Sonra bakıyorum bır servısın ıcersındeyım evıme gelıyorum evımde 1 fare ve kertenkele goruyorum

meltem

cok guzel bir yerdeyiz, yaz mevsimi, havuz goruyorum, yuzmek icin hazirliksizim ama yuzmek istiyorum, elbiseyle havuza atliyorum, biraz yuuznce ferahliyorum, elbiseyle yuzen birileri daha var, cocuk vs var, havuz derinligi azaliyor, istedigim gibi yuzemiyrum sonar bir bakiyorum, havuzun dere gibi ile birlesen bolumunda 6-7 yaslarinda bir cocuk simitle havuza geliyor,uzerinde yiginla kar var, saka gibi geliyor bize, egleniyoruz bu durumla sonar bir bakiyoruz, havuz donmaya basliyor ama ben halen havuzun soguklugunu hissedtmiyorum yuzmeye devam ediyorum, kafami sokuyorum, kafamdaki hayrima olmayan varkliar uzaklassin istiyorum cunku, soguk suyun faydali oldugunu dusunuyorum, darken havuz bayaga Karli buzlu ve donlu br hale geliyor, bu durum o kadarda sorun olmuyor bizim icin, elbiseyle cikiyorum havuzdan ve disarda guneste kururum diye, bir bakiyorum disardada kar yagmaya basliyor, buz tutacam diyorum ama aldiris etmiyorum devam ediyorum yoluma.. Butun bunlar ruyanin sonu aslinda ruyanin basi cok guzeldi, sevglimle berabaeriz, erik agici var, biri erik koparip veriyor, 3 tane guzel erik yiyorum ama adamin bana vedigi erik pek guzel degil ama hatrini kirmamak icin aliyorum, cok guzel bir erik agaci ve cok guzel bir yerde, dallari erik dolu ve ayrica baska meyvelerde var uzerinde,asllinda ruyada her cok guzeldi.
varsa yorumlarinizi bekliyorum..

sevda

merhaba, ben rüyamda bulut büyüklüğünde karın yağdığını görüyordum çok korkuyorum ve o anda abdest almaya çalışıyordum...ne anlama geldiğini açıklarmısınız.

ATEŞ

rüyamda lapa lapa kar yağıyordu

nesibe

bende kar gördüm hemde lapa lapa

ozan

rüyamda kızımı evlenirken gördüm karın üstünde yürüyordu cevap bekliyarum

saadet

Rüyamda kar yağmış ben koşuyodum geceydi her evin kapısını çalıyodum eşimde peşimde beni yakalamak istiyodu ..

Selena

merhaba ben rüymda kar yagdıdınıu görüyorum ahah :D

Ahmet

hayır güzel degil

baykan

yaz olduğunu rüyamda sabah uyanıyorum ve camdan baktığımda her tarafın 1 veya 2 metre kar yağdığını gördüm

elif

ruyamda balkonuma lapa lapa kar yamıs gördüm ve balkona cıkdım elimle karları tutum ve o arada mermerin uzerinde buzdan güvercinler oluştu ve ben onları asaya atıyordum bu rüya ne anlama geliyor lütfen yorumlayınız cevap bekliyoruz.

elif

ruyamda balkonuma lapa lapa kar yamıs gördüm ve balkona cıkdım elimle karları tutum ve o arada mermerin uzerinde buzdan güvercinler oluştu ve ben onları asaya atıyordum bu rüya ne anlama geliyor

türkan

öncelikle merhaba her taraf bembeyaz kar mezarlıktayız.kızkardeşim yatacağı şekilde çukur açıyo..sonra çukurun içine uzanıyo..ben hadi kalk diyorum üzerimi kapat diyo sanki onu oraya gömüyo gibi kapatıyorum.kafası açık sadece vücudu kapalı.hadi kalk diyorum gidelim burdan hayırr olmaz diyo bikere mezar açılınca olmaz diyo ve kalkmıyor.ben çoook üzgün çaresiz bi şekilde eve gidiyorum..sonra bakıyorum gazeteciler mezarın başında resim çekiyolar..bakıyorum kardeşim kalkmış..ve geliyor ben karşılıyorum..donmuş titriyo hemen sarılıp ıstmaya çalışıyorum....nolur cevap bekliyorum......

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Paylaşmaya ne dersin ?

0
Yandex.Metrica