Şuan sitede 12758 kişi var

diyadinnet tv

Rüyada Muhammed (s.a.v.) görmek

Sponsorlu Bağlantılar

Diyadinnet Rüya tabirleri bölümünde yayınlanan Rüyada Muhammed (s.a.v.) görmek ne demek rüya tabirini rüyada Muhammed (s.a.v.) rüya yorumunu okumaktasınız.

Rüyada hz. muhammed (s.a.v.)'i gören kimse daima durumu iyi ve gönlü sen olur. eger o kimse üzüntülü ve kederli ise, üzüntü ve kederinden kurtulur veya hapis ise hapislikten kurtulur. eger hz. peygamberi görenler kusatma altinda veya kitlik icinde iseler onlar bu gibi durumlardan kurtulurlar ve ucuzluk görülür. eger mazlum iseler mansur ve muzaffer olurlar. eger korku halinde iseler emin olurlar. sifatlarini anlatmaya muktedir olmayacagi bir sekilde resulullah (s.a.v.)'i rüyada görmek, rüya sahibinin din ve dünyaca güzel bir sonucla müjdelenmesine isarettir. eger resul-i ekrem (s.a.v.)'in kendine teveccüh gösterdigini veya bir sey ögrettigini yahut namazinda ona iktida ettigini yahut hz. resulullah (s.a.v.)'in güzel bir sey yedirdigini veya layik bir hirka ve elbise giydigini ya da ona hayirli dua ettigini gören kimse, eger mülke ehilse mülke nail olur. eger rüyayi gören alim ise, bildigi seyle Amel eder. eger abit birisi ise keramet ehlinin makamina erisir. günahkar ise, tövbe eder. rüyada hz. peygamberi görmek, delilleri aciklamaya, sözünde dogru ve vadinde durmaya isarettir. bazen de rtiya sahibi ailesi ve akrabalari arasinda onlann hicbirisinin yetisemedigi bir makama nail olur. bazen o kimseye akrabalari ve yakinlari tarafindan haset ve düsmanlik yapilir. bazen de o kimse, ailesinden ayrilir ve vatanindan baska bir vatana hicret eder. bazen o kimse ana ve babadan yetim kalir. eger rüya sahibi yolculuk yapiyorsa ve halk da cokca susamissa, yagmurun yagmasina isaret eder. kitlik ve yokluk icinde hz. peygamberi görmek, bolluk ve ucuzluga ve hatiralarina gelmiyecek bir sekilde hayir ve bereketin zuhur etmesine isarettir. bir kadin rüyada hz. peygamberi görse, o kadin büyük bir rütbeye, iyi bir söhrete, iffet ve emaneti korumaya nail, bazen de o kadin iyi bir nesille riziklanir. eger o kadin zengin ise, malini (c.c.) ugrunda infak eder. rüyada hz, peygamberi görmek, eziyet ve cezaya sabretmeye isarettir. eger hz. peygamberi rüyada gören yetimse, büyük bir dereceye kavusur. eger rüyayi gören doktorsa, insanlar onun doktorlugundan faydalanir. bazen de, özellikle ashab ile olursa hz. peygamberi görmek, müslümanlarin galip, kafirlerin helfik olmasina isarettir. o'nu rüyada gören borclu ise, borcunu öder. hz. peygamberi gören kimse hasta ise, allah (c.c.) ona sifa verir. hacc etmemis bir kimse ise, beytullah'i tavaf eder. bela icinde bulunan bir kimse görse, allah (c.c.) o belayi ondan defeder.

hz. peygamber, bilinen heyeti üzere kitlik ve pahalilik olan bir yerde görülürse, o yerde bolluk ve ucuzluk olur. eger hz. peygamber bir yerde rengi degismis veya bazi azasi noksan görülürse, bu rüya o yerde dinin zayiflamasina ve bid'atin meydana cikmasina isarettir. hz. peygamberin üzerinde eski ve cürümüs elbise görmenin tabiri de böyledir. hz. peygamberin vefat ettigini gören kimsenin kendi neslinden serefli bir kimsenin vefatina isarettir. eger hz. peygamberin bir yerde cenazesini görse, orada büyük bir musibet olur. hz. peygamberin cenazesini tesvik ettigini, hatta kabri seriflerine koydugunu gören kimse, bid'ata meyleder. kabrini ziyaret ettigini gören kimse, büyük bir mala erisir. bir kimse rüyada kendisini hz. peygamberin oglu oldugum görse ve kendisi de evlad-i resul olmasa, o kimsenin imaninin halis olmasina isarettir. bir kimsenin hz. peygamberi rüyada görmesinin bereket ve hayn yalniz o kimseye has olmayip belki bütün müslümanlara samildir. bir kimse rüyada hz. peygamberin, kendisine dünya malindan veya yiyecek ve icecek bir sey verdigini görse, verilen seyin serefi nisbetince o kimsenin erisecegi bir hayra isarettir. eger verdigi sey kavun ve karpuz gibi seyler dursa, o kimse büyük bir seyden kurtulur. ancak eziyet, cetinlik ve mesakkata düser. hz. peygamberin azasindan bir uzvunu kendi yaninda sakladigini görse, o kimsenin bid'at olan bir isi yaptigina isaret eder. bir kimse rüyada kendisinin hz. muhammed (s.a.v.) sekline girdigini veya onun mübarek elbiselerinden bir eibise giydigini veya hz. peygamber kendisine mühür elbise veya kilicini verdigini görse ve o kimse de mülk istiyorsa mülke erisir ve ora halki kendisine itaat eder; hor ve hakirse, allah (c.c.) onu aziz eder, talebe ise, ilimden muradina nail olur. fakir ise, zengin olur ve bekarsa evlenir. hz. peygamberi harap bir yerde görürse, o yer hz. resulullah (s.a.v,)'in bereketiyle tamir edilir. eger hz. muhammed (s.a.v.)'i bir yerin dahilinde oturdugu halde görse, o yerde ibret alinacak bir sey zuhur edecegine isarettir. bir kimse hz. muhammed (s.a.v.)'in bir yerde ezan okudugunu görse o yerde ucuzluk, bolluk ve adamlari cok olur. eger hz. muhammed (s.a.v.)'in bir yerde namaza durup namaz kildigini görse, müslümanlarin daginik islerinin toplanmasina isarettir. rüyada hz. muhammed (s.a.v.)'in sürme cektigini gören kimse dininde salih ve emniyet icinde olur. bu rüyayi hamile bir kadin veya kocasi görse, hamlinin erkek cocuk olmasina isarettir.

eger hz. muhammed (s.a.v.)'in haddinden fazla güzel oldugunu görse, bu rüya sahibinin cokca dindar olduguna isarettir. rüyada resulullah (s.a.v.)'in sakali seriflerinin siyah oldugunu ve beyazlik bulunmadigini gören kimse, sevinc ve büyük bir ucuzluga kavusur. rüyada resülullah (s-a.v.)'in sakatina aklik karistigini görse, o kimsenin kuvvetli olusuna ve düsmanina galip gelmesine isarettir. eger resulullah (s.a.v.)'in basinin bulundugu halden daha büyük oldugunu görse, devlet reisinin müslümanlari korumasina isarettir. resulullah (s.a.v.)'in sag dinin parmaklarinin yumuk oldugunu görse, halifenin erzak vermemesine ve rüya sahibinin hacc ve cihat yapmamasina ve coluk cocuguna yedirip icirmemesini isarettir. resul-i ekrem'in sol elinin yumuk oldugunu görse, rüya sahibinin malinin zekatini vermesine, dilenci ve fakirleri alikoymasina isarettir. hz. muhammed (s.a.v.)'in elinin parmaklarinin acik oldugunu görse, rüya sahibinin hacc ve cihat yapmasina isaret eder. eger hz. peygamberin parmaklarini avucu icinde sikilmis oldugunu görse, halifenin ve rüya sahibinin islerinde durgunluk olur ve onlara üzüntü ve keder isabet eder. bir kimse resulullah (s.a.v.)'in baldirlarinin uzun oldugunu görse, devlet reisinin ömrü uzun olur. bir kimse resul-i ekrem'i silahli olarak Asker icinde bulundugunu ve askerin de böbürlendiklerini görse, o sene müslümanlarin askerlerinin hezimete ugramalarina isarettir. eger resul-i ekrem silahla tam mücehhez olmadigi halde az bir asker icinde bulundugunu ve askere mütevazi davrandigini görse; müslümanlarin düsmanlara galip gelmesine isarettir. bir kimse hz. peygamberi bos ve sakalini taradigi halde görse, rüya sahibinin üzüntü ve kederinin gitmesine isarettir. resül-i ekrem (s.a.v.)'i kendi mescit veya harem-i saadette veya maruf mekaninda gören kimse, kuvvet, izzet ve yücelige erisir. resul-i ekrem (s.a.v .)'i ashabi arasinda birbirlerini kardes yaptigini gören kimse, ilim elde eder. rüyada resülullah (s.a.v.)'in kabrini gören kimse, zengin olur, hapisse kurtulur. bir kimse rüyada kendisinin hz. peygamberin pederleri oldugunu görse, o kimsenin itikadi zayiflar. bir kimse rüyada hz. muhammed (s.a.v.)'ln hanimlarindan birisinin kendisinin anasi oldugunu görse, o kimsenin imani artar. bir kimse rüyada kendisini hz. peygamberin arkasi sira yürüdügünü görse, o kimsenin sünnet-i seniyyeye ittiba ettigine isarettir.

bir kimse rüyada kendisinin yaptigi islerine hz. peygamberin baktigini görse, bunun tabiri hz. peygamberin p kimseye haniminin haklarina riayet etmesine emrettigine isarettir. hz. peygamberle yemek yedigini gören kimseye, peygamberimizin zekatini vermesiyle emretmesine, hz. peygamberin yalnizca yedigini görse, rüya sahibine sadaka vermesi icin emrettigine isarettir. rüyada resulullah (s.a.v.)'i takunyasiz ve ayakkabisiz görse, rüya sahibinin cemaatla namazi terkettiginden ona cemaatla namaz kilmasi icin emrettigine isarettir. bir kimsenin hz. muhammed (s.a.v.)'ln mestlerin giydigini görmesi, hz. peygamberin o kimseye allah (c.c.) yolunda cihat yapmasi icin emrettigine isarettir. bir kimse rüyada kendisi hz. peygamberle musafaha yaptigini (el sikistigini) görse, o kimsenin sünnet-i resulullaha (s.a.v.) uyduguna isarettir. bir kimse kendi kanim hz. peygamberin kaniyla karismis oldugunu görse, o kimsenin serefli bir kimseye akraba olacagina isarettir. hz. peygamberi kendisine bakla cinsinden bir sey verdigini gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur. eger hz. peygamber kendisine rüyada hurma ve Bal gibi güzel ve hos bir sey sunsa kur'an-i kerim'i ezberler ve ona sunulan sey miktarinca ilim elde eder. peygamberimizin hutbe okudugunu gören kimse, iyilikle emir ve kötülükten nehyeder. hz. peygamberin kendisine bir sey verdigini gören kimse, ilme nail ve hakka tabi olur. eger hz. peygamberin kendisine bir sey verdigini ve verdigi seyi almadigini görse, o kimse bid'ata girer. bir kimse hz. peygamberi uzun boylu bir delikanli suretinde görse, insanlar icinde cikacak fitneye isarettir. resul-l ekremi yasli bir sekilde görse, insanlarin afiyette olmalarina isarettir. hz. peygamberi bugday benizli oldugu halde gören kimse, heva ve hevesi terkeder. ve tövbe etmeyi tercih eder. hz. peygamberin beyaz tenli oldugunu gören kimse, allah (c.c.)'a tövbe eder. güzel amel yapar ve yolunu düzeltir. bir kimse rüyada hz. peygamberin kendisine kizdigini veya kendisiyle mücadele ettigini veya sesin! onun sesinden daha fazla yükselttigini görse, o kimsenin dinde ihdas ve icat edecegi bir bid'ata isarettir. hz. peygamberi öptügünü gören kimse, hz. peygamberden rivayet edilen seyde sebat etsin. hz. peygamberin herhangi bir yerde vefat ettigini gören kimse orada vefat eder.

sahih bir hadiste hz. peygamber (s.a.v.) den: "her kim beni rüyasinda görürse o, uyanik bir halde de beni görecektir. cünkü seytan bana benzer bir surete giremez" seklinde varit olmustur. bir rivayette "her kim rüyasinda beni görürse muhakkak o, hak ve gercek olarak beni görmüstür." hz. enes (r.a.) den bir rivayette: "beni rüyasinda gören elbette cehenneme girmeyecek" seklinde varid olmus ve bir rivayette de: "her kim ki beni rüyasinda görürse, o gercek olarak beni görmüstür. cünkü seytanin benim suretime girmesi mümkün degildir," seklinde varit olmustur. alimler arasinda hadisin manasinda ihtilaf edilmistir. bunlardan bir kismi hadisi serifin ifade ettigi sey rüya sahibinin hz. resulullah (s.a.v.)'i görmesi resulullah (s.a.v.)'in bulundugu heyet üzere oldugu takdirdedir, bazilan da bunda mübalaga ederek rüyayi gören hz. resülullah (s.a.v.)'i vefati zamaninda bulundugu heyet üzere gördügü takdirdedir, dediler, ibn-i sirin (r.h.) 'de bunlardandir. alimlerden diger bir kismi da hz. resulullah (s.a.v.) hayatta bulundugu sekilde görmek sart degildir, dediler, ibn-i arabi de bunlar arasindadir. hz. resulullah (s.a.v.)'i bilinen sifatlari üzere görmek, bizzat hz. peygamberi görmektir. bilinen sifatlardan baska sekilde görmek, hz. resulullah (s.a.v.)'in misalini idrak etmektir, demislerdir. Öyleyse bütün hallerde hz. resulullah (s.a.v.)'i görmek, batil ve karma kansik rüya degildir. belki o rüya bizatihi hak ve dogrudur. her ne kadar bilinen sifatlarindan baska bir surette görülürse de. bütün bunlardan anlasiliyor ki, dogru olan hadis-i serifin manasi bazi alimlerin dedikleri gibi "hangi durumda farzedilirse edilsin" rüya sahibinin rüyasi haktir. bundan dolayi bazi tabir alimleri, bir kimse. hz. resulutlah (s.a.v.)'i yasli görse, selamete erismeye; eger genc görse harbin nihayet bulmasina; eger tebessüm ettigini görse rüya sahibi onun sünnet-i seniyyesine uyduguna isarettir, dediler. bu alimlerden bazilan da bir kimsenin hz. resulullah (s.a.v.)'i bilinen heyet ve sureti ve kendi hali üzere görmesi o kimsenin iyi halli olusun, söhrete erismesine ve ona düsman olan kimseye galip gelmesine isarettir. bir kimsenin rüyada hz. peygamberi kizgin bir sekilde görmesi, o kimsenin halinin kötü olmasina isaretttir. ibn-i ebi cemre hz. peygamberi güzel bir surette görmek, rüya sahibinin dince güzetligine, güzel bir surette görmemek veya bedenin bazilarinda noksanlik görmek, rüyayi görenin noksanligina isaret eder, dediler. cünkü hz. resulullah (s.a.v.) gayet parlak bir ayna gibidir ki, o aynaya bakan kendi seklini görür. her ne kadar o ayna güzel bir durumda olsa da karsisinda bulunan sey bulundugu durumda onda görülür. hz. peygamberi böyle uygun sekillerde görmekte gören icin büyük faydalar vardir. cünkü hz. peygamberi bu durumda görmekle rüyayi görenin durumu bilinir ve gafletten uyanir.

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Muhammed (s.a.v.) Görmek Benzer RüyalarMuhammed (s.a.v.) Rüya yorumları
yasəmən

men de yuxumda peyğemberimizi gördüm Gözel üzünə baxa bilmirdim, çok nurlu idi, gözlerim kamaşırdı. Sanki 2 güneş vardı 1-i göyde, 1-i onun arkasinda. O zaman depresiyadaydım, mübarek sözləri ile teselli verdi, o günden yeni hayat başladı

suat

31 yaşından bundan 6 ay önce rüyamda cölde yürüyordum cölün ortasında bir büyük kabile gördüm oraya dogru yürüyordumve cok susamıştım yürüyemiycek hala düştüm kabileye zor ama ulaşmıştım ve iki asker vardı öyle heybetlidiylerki onlargibi asker olamaz bana birisi su içirdi kendime geldim askerin brii sag eleme kücük kuranı kerim paracaları verdi cok hafiftisol elime bir cicim verdi onu kaldıramadım elim yere düştü birde baktımki h.z muhanmet s.v.s di arkasından görüyorum beynbeyaz örtü içindeydi sakalı kım kırmızı vaktin doldu dediler beni kabileden dışarı cıktım birde baktım dünya dümdüzdü oandan ihtibaren uyandım anlamı nedir acaba

ONUR

CUMA SABAHIYDI RÜYA GÖRDÜĞÜM GÜN. AYAKTA DURUYORDUM ARKAMDAN BİR SES GELDİ SELAM DİYE , SELAM DEDİM. BEN MUHAMMED DEDİ BAŞIMI ÇEVİRDİM İNANILMAZ BİR IŞIK VARDI BEMBEYAZ OLDU HERYER. YÜZÜNÜ GÖRDÜM . BANA KELİME İ ŞAHADET GETİR DEDİ. HIZLI BİR ŞEKİLDE KELİMEİ ŞAHADET GETİRDİM. ÖYLE DEĞİL DEDİ . ALLAH BİRDİR MUHAMMED ELÇİSİDİR DİYEREK TANE TANE YAVAŞCA SÖYLE DEDİ. 3 KEZ SÖYLETTİRDİ. YANIMDA CEBRAİL DE VARDI AMA ONUN YÜZÜNÜ GÖREMEDİM. BEYAZ IŞIKTAN DAHA PARLAK BİR BEYAZ IŞIKTI ŞEKLİ . BİR HİS GİBİ DURUYORDU YANIMDA. BANA BİRŞEY SÖYLEMEK İSTEDİ AMA PEYGAMBERE SÖYLEDİ BEN DUYAMADIM HİSSETTİM SADECE. SONRA UYANDIM. BU RÜYAMI YORUMLAR MISINIZ ?

Ahmet M.

Ben ne diyeyim.. Buradakiler kadar abartmiyacağım çünkü onu tam olarak göremedim. Durum şöyle ki bir şehirdeydik gece karanlık Amerika veya yabancı ülkelerin sokak aralarına benziyordu film misali. Neyse birini gördüm. Ancak o olduğunu biliyordum beynim bana bunun o olduğunu söylüyordu tüm düşüncem o idi. Sonra O(s.a.v) bana dediki; !Sen daha çok tövbe edersin. Gerisin pek hatırlayamıyorum ancak galiba çöpün içinrisindeydim.

ahmet topa

çok hatırlamıyorum suretini ama sakalları kızıl renkteydi bir yemek masasının etrafındaydık ama resulüme doyamadan erken uyandım cenab-ı ALLAH bana yine kısmet eder inşallah

Sarp

bende gördüm rüyamda kılıçla kafir kesiyoduk bana dua et diyordum boş bir yerdi dümdüz arazi

melek

peygamber efendimizin Bana namaz kıldırırken
Gordum

bilinmeyen

annem rüyasında peygamberimiz insanlar ve ben ,kendini

gormus peygamberimiz bize sizi tanıyom sizi bekliom siz gelceniz demiş

aslan

bence görenlerin kalpleri çok seçkin ve merhametli insanlar Benim rüyam;işte yedi cihan selveri dediler tek başına O namaza durdu ben ayalarını öptüm

KORAY İÇME

Kıp kırmızı birdagın ortasındaydım.hafif sekilde rüzgar esiodu. cok acayip bir melodi calıyodu suan bile o melodi calsa herkez sokaga dökülür üstlerini baslarını parcalar figan feryat agalamaya baslar,bi anda dag ikiye yarıldı,we dagın ortasından beyazlar icerisinde biri yaklasmaya basladı.suratını hatırlamıyorum sakalları uzun ve beyazdı, ne cok kilolu nede cok zayıf. bana dogru yaklasarak hz.muhammed oldugunu söledi ve uyandım...

orkun

benim arkadaşım hz muhammedi rüyasında yüzügözükmüyordu ama muhammed muhammed diye sesler geliyormuş

nazlı

peygamberlerimiz bana rüyamda duanı et ama bizi araya katma dedi

abdulkerim

SLAM ALLAHA ŞÜKÜRLER OLSUN CUMA AKŞAMI SABAH KARIŞI RUYAMDA BİLDİĞİM BİR PARK DUVARININ YANINDAKİ KALDIRIMDA YURUYORDUM BÜYÜK BİR KARABALIK İNSAN GURUBU SIRAYA GİRMİŞ YEŞİL ÇİMLERLE KAPLI YERED OTURAN ÇOK GÜZEL YÜZLÜ FAZLA UZUN OLMAYAN KIRLAŞMIŞ BİR SAKALI YÜZÜ GENİŞ YUVARLAK İRİ GÖZLÜ GÖZLERİ DERİNDE DEĞİLDİ KALABALIĞA SORDUM KİM DİYE BANA HZ MUHAMED S A V DEDİLER BEN DUVARIN DİBİNDEYDİM DUVAR YUKSEKLIĞI GOĞÜS HİZAMA GELYORDU YUKARDA PEYGABER EFENDIMIZI ZİYARET EDEN İNSANLARIN SIRASI VARDI BEN BU KALABALIKTA NASIL SIRAYA GİRCEM DERKEN ONUNLA GÖZ GÖZE GELDİM BANA GÖZLERİYLE GEL DEDİ ELLİNİ UZATTI BENDE ELLİMİ UZATIM SAĞ ELİMİN ŞAHDET VE ORTA PARMAĞIMDAN TUTTU ÇOK YUMUŞAK BİR ELLİ VARDI BİRAKTI BİR DAH ELLİNİ ÜZATTI AYNIN PARMAKLARIMDAN TUTTU GÜLÜMSEYEREK ONU ZİYARET ETMEMIN ZEFKİYLE ÇOK MUTLUYDUM AĞLADIM RUYAMDA ŞÜKÜRLER OLSUN RABİM SAN DEDİM HABİBİNİ GÖRDÜM ELERİ ELİME DEĞDİ ELİMİN BEDENİME ULAŞTIĞI HER YERİMDEN GEZDİRDİM PEYGABER EFNDİMİZIN ELRİ DEĞDİ DİYE CEHNEMDE YANMIYACA DİYE DUŞUNDUM İLK ÖNCE GÖZLERİM SONRDA YÜZÜME DEĞDRMİŞTİM BUNUN HEPSİ RUYAMDA HARFİYEN GÖRDUM VE UYANDIM UYANINCA İNANIN ELİMİ YUZUMU YIKAMAYA GİTTİĞİMDE SAĞ ELİMİN ŞAHDET PARMAĞI VE ORTA PARMAĞIMI YIKIYASIM GELMEDİ HZ MUHAMEDIN S A V ELLERİ DEĞDİ DİYE

Betül

14 yaşlarında bir gece rüyamda Peygamber efendimizi gördüm süt beyaz bir atın üzerinde din için savaşa gidicektik atı şahlandı ve nur yüzü dik ve sert duruşu beni çok etkilemişti.
yıllar sonra 30 yaşlarında bir gün Allahım ben artık Peygamber efendimizi görmüyorum senin iyi bir kulun değil miyim diye aklımdan geçirdim.Bir kaç gün sonra bu sefer Peygamber efendimizin gençlik halini gördüm Dinsi insanlar onu koşturuyordu ben de şu yoldan git deddim onu kovalayan insanlara da onun gittiği yolun tam tersi istikamette yönlendirdim.

çok şükür ki;sadece rüyasında bir kere bile göremeyen insanlara karşın Rabbim bana onun 2 sefer yüzünü gösterdi..

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri

Rüya Tabirleri

Rüya Tabirleri | Rüya | Ruya tabirleri | Rüya Yorumları | islami rüya tabirleri | dini rüya tabirleri | diyanet | sözlüğü anlamı | kitabı | rüyada görmek ne demektir. | rüyamda gördüm rüyada görmek ne anlama gelir.

Paylaşmaya ne dersin ?

Copyright © 2004 - 2014 diyadinnet. com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet.com 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abone olduğumuz Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.