Rüyada Sebze Görmek

Mevsiminde ve taze olarak görülen ve yenen sebzeler rızka, mevsim dışında görülmeleri üzüntü ve kedere; Kötü kokulu sebzelerden yemek, gizli olan şeylerin açığa çıkmasına yahut ev halkının o kimseye olan buğzuna, Tere, nane vs. gibi sebzeleri görmek üzünntü ve kedere,

Sebze ekili yeri görmek üzüntülü birtakım erkeklere, Sebzelikten sebze toplamak, hanımın akrabaları cihetinden gelecek üzüntüye, Deste deste sebze, kişiyi şerden koruyan uyarıcıya; Kuru sebze, kendisiyle malların ıslan edildiği şeylere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Sebze ve Meyve Bahçesi.)

Rüyada yeşil olan her sebze ve bununla ilgili bütün Rüyalar, çok hayırlıdır. Rahat ve hareketli bir hayat sürmeyi müjdeler. Domates uzaktan gelecek iyi haberlere işarettir.

Rüyada yeşil olan her sebze ve bununla ilgili bütün rüyalar, çok güzeldir. Rahat ve huzurlu bir hayatı haber verir. Domates uzaktan güzel haberler alınacağına yorumlanır.

İyi renkli, taze sebze, mal, mülk, para, zenginlik, kısmettir.

Rüyada sebze görmek, genellikle ömür uzunluguna, ümide, yasamaya ve mutluluga yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada sebze görmek üzüntü ve kederdir.

Sebze tarlasi, enistesi olan erkeklere isarettir. Bir kimse rüyada kendisinl bostandan bir deste sebze topladigini görse, serden kaçinmasi lazimdir.

Kuru bakla, kendisiyle diger mallarin islah edilecegi bir maldir. Bazi tabirciler, baklanin hepsi güzel, bazilan da çirkindir, demislerdir.

Yine bazi tabirciler sebzelerin hepsi ticarete, erkeklere, hüzün ve kedere, çocuk ve mala isarettir. Rüyada pismis sebze yedigini görse, her seyden hayir ve menfaata. ferah ve sürura, rütbeye ve serefe nail ve her seyde ticaret ve faide görür.

Rüyada Sebze yorumları

mehmet

bende rüyamda sebze gördüm ama ben kabak töpluyordum ne anlama geliyor anlamadım!!!!!!!!!!!!!

ilan

poşetde 6 tane simit vardi 1 taneyi alıp 2 ye bölüp yarısını ufak cocuka verdim yarısını ben aldıöm

SEBZE.

rüyamda,ailemle sebze halindeyiz.bütün sebzeleri görüyorum.

ferda

rüyamda arkadaşmla alşveriş yaparken arkadaş al diyor ben hayr param yok diyorum akşam olsun pazar ucuzlar ozaman alırım diyorum eve geliyorum anem bak bizim arkadaş topan patlıcan enginar birsürü sebze yolamş gelinimizin anesi aaa bak birsiri nani isyiyor gibi ben de ben bunlar difrize atarm diyorum kadn susuyor

canan

evde birsofrabezinin üzerinde birsürü yufka emek vardı o ara camdanbakarken evimin önünde birçokinsan bahcemitemizlemeye başlıyor kimiekiyor kimiçapayapıyor anın da evimin önü birsürü sebze meyve bahçesioluyor bendeöylece bakıyorum camı açıp neyapıyorsunuzdiyesorunca senin içi diyor bukadar

derya

rüyamda abımın dugununu gordum halay ceken ınsanlar grdum. kapının onunde
sebze grdum sadece salatalığı hatırlıyorum.

şehmuz

rüyamda kendimi sebzeli bahçede gördüm bunun anlamını ögrene bilirmiyim

sultan

ruyamda eşimle beraber bi kayısı agaclarının oldugu bı bahcedeyız baska bı adam bahcenını içini gosterıyor arkaya ev yaptırdılar heryere kum çimento dokuldu dıyo bende ayagımın dıbınde köy salatalığı yani küte deriz biz onu goruyorum yarısı toprakta yarısı dısarda ekmış olamazlar çunku toprak inşaat sahası dıyorum sonra tanımadıgım bırını küteyi toplarken goruyorum bende baslıyorum kuru taşlı topraktan elımle kazıyarak toplamaya ayrıca sankı o bahcelı evı alıcıymışız gıbı anlatıyo o kişi

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*