Rüyada Altın Görmek Nedir

Diyadinnet Rüya Tabirleri bölümünde yayınlanan Rüyada Altın görmek ne demek rüya tabirini rüyada altın 40 nolu rüya yorumunu okumaktasınız.

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Altın görme, herkes iyice bilir ki Altın dünya zinetidir. Dünya ise müminler için meşakkat mahallidir. Bu nedenle Rüyada altın görmek, borca, gam ve kedere işarettir.

rüyada altın bilezik takmak Rüyada altın bilezik taktığını görmek, rüya sahibinin eline geçecek bir mirasa işaret eder.

rüyada altın külçe bulmak Rüyada altın külçesine rastgeldiğini görmek, elden çıkacak mala işarettir. Yine altını külçe ettiğini görmek, şer ile tabir olunur. Rüyada kendisine büyük bir altın parçası verildiğini görmek, devlet işlerinde yüksek derecelere çıkmaya yorumlanır.

Rüyada altın bilezik görmek Câfer-i Sâdık (r.a.) demiştir ki: Rüyada altın bilezik görmek beş şekilde tabir olunur:

  1. Yöneticilik
  2. Hikmet
  3. Günah ve hileye
  4. Gam ve kedere
  5. Evlat ve kardeşe.

rüyada elinde altın görmek Ibn-i Şîrîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada elinde beş adet altın olduğunu görmek, halk indinde makbul olacak işlere delâlet eder. Elinde tek altın olduğunu görmek, güzel bir ev ile tâbir olunur.

rüyada iki elinde altın görmek Rüyada iki elinin birden altın olduğunu görmek, iş hususunda sıkıntıya düşmeye işarettir.

Kıymetli elbiselerden başörtüsü, taç ve bunlara benzer nesnelerin altın sırma ile dokunmuş veya örülmüş olduğunu görmek; bu elbiseyi giyenlerin Allahu Teâlâ'ya yakınlıklarına işaret eder.

Yine rüyada halis altın ve gümüşten olan şeyi görmek, ihlâsa, saf niyete, anlaşmaya ve doğru söze işaret eder. Rüyada üzerinde, altın, Gümüş, boncuk veya mücevherden gerdanlık olduğunu görmek, devlet hizmetinde yüksek makama çıkmaya işaret eder.

ALTIN : Rüyada altın görmek birkaç şekilde yorumlanır. Rüyada altın ile ilgili herhangi bir şey görmek, maddi, manevi ve Sağlık yönünden istenilen şeylerin gerçekleşeceği, çevreden iyilik ve yardım görüleceği bir döneme girildiğini de gösterir.

Altın para, dedikodu demektir. Altınları yığılı bir şekilde gören kimse, birisiyle ilgili bir sırrı öğrenir. Bekar bir genç kız ya da erkek altın yüzük takarsa iyi bir evlilik yapmaya işaret eder.

---

Ayrıca rüyada altın ümit, iyi sıhat demektir. Altını başkasının elinde görmek, altını tutan için iyi bir hayata, altın bilezik görmek, itibarınızın artacağına, birisinden altın almak, büyük bir adamın etkisinde kalmaya, birisine altın vermek, kazançlı bir işe sahip olmaya, altın saymak, kısa süreli bir hastalık geçirileceğine, altın bozdurmak, keder ve hastalığa işarettir.

Oğuz destanında anlatılan rüyaya göre, Ulu Türk rüyasında altından yapılmış bir yay ile gümüşten yapılmış üç ok görür. Yayın uçlarından biri güneşin doğuşuna diğeri de güneşin batışına değmektedir, üç gümüş ok da kuzeye yönelmişti. Bu rüyanın yorumunda yay, hükümdarın gücünü, oklar da elçileri sembolize etmektedir.

Benzer Rüyalar

sponsorlu bağlantılar

Rüyada Altın, ile ilgili yapılan yorumlar

ömrüm

meraba ruyamda altın yuzuk takmak ne bekar birşinin

fatma

rüyamda bir çanta satın aldım çantanın gözlerinde altın dolu çıktı

meleksunan

bursadan melek rüyamda karlar içinde bir kucak dolusu altın buldum hepside kırmızı kurdeleye baglıydı hepsini kucagma aldımyolda yürümeye başladım ne olduysa uayandım merak ediyorum anlamı nedir cevaplarsanız sevinirim

yok

bende rüyamda içi altın dolu havuz gördüm neye işarettir?

hilal

ben rüyamda : bır yere gıdıyordum orada ınsanlar bırbırlerıyle savaşıyor hırsızlık yapıyor ve ınsanları kandırıyorlardı ama bana hıc bı sey olmuyo du .sankı ben bı baloncuğun ıcındeydım bana dofru yuruyorlardı ama zarar veremıyorlardı . sonra başka bır yere gıttım orada da neredeyse aynı seyler oluyordu . ıkı yuzlu ınsanlar kavga eden ınsanlar ve bırbırlerıne zarar veren ınsanlar. orada ıkı oğlan vardı ıkısınn de ozel gucu vardı . aynı güce sahıptıler. o ıkı oğlanın pesıne ıkı kotu adam takılmıştı . ıkısıde elektrıklı motosıklete bınıyorlardı ve elektrıklı alete bınınce onların gucu agır basıyodu ve o alet calısmıyodu. bende orada ızlıyordum .kotu adamlardan bırı bana doğru yurumeye başladı .cep telefonunu çıkarıp benı aradaı. o arada bır telefon sesıyle uyandım gıttım telefonu açtım alo alo dedım cevap gelmedı kapattım. sonra aynı numara tekrar aradı ablamı kaldırdım onun bakmasını ıstedım ablam konuştu ve benım arkadaşım cıktı

humeyra

rüyamda abım bana takısetıverdıgını gördüm yengemde boncukolan bıraltın bılesık.

hatice

ruyamda deniz kenarinda bir magarada 3 tarafi denize cikiyor bir kenarindan su akintisi geciyor bir yeri kucuk cukur yiyenimin elende altin kutusu vardi yanlislikla firlatti ben topluyorum
topladikca cikiyor bes yuzluk cumhuriyet tam ata ceyrek avcum doldu hala toluyorum beseferde masallak 20lik altilari yiyenime verdim kendininkileri al otekiler benim kilisenin dilek icin atilanlari dedim
mumkunse anlami ney altinlari aldigim yerdeki su cukuru kara su camurluydu

perihan

ruyamda yengemde 30 altini var 15 ini koluma taktim bunlari ben alacam dedim almadan uyandim neye isarettir

halil

sabaha karşı gürmüş olduğu dua şüyle: kar yağmış kardan yaya yolu vardı bende motorsikletle geçmekteydim ne olduysa motorum bozuldu bende yayaların arasına katıldım ama yaya yolunda okadar milletin içinde karın üstünde bilezik kolye yüzük bileklik bibi birsürü altın topladım iki elimde dolmuştu. sonra uyandığımda onun etkisinde kalmıştım.

HASAN

RÜYAMDA ÜÇ TANE KUTULARA KONMUŞ SAF ALTIN BULDUM

NURAY

RÜYAMDA PATRONUM BANA BİR TANE Altın verdi bu ne demektir.

melda

evlenmek isteyen birine altın almak için niyetlenmek

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Bağlanıyor

Paylaşmaya ne dersin ?

0