Rüyada Uçmak Görmek

Danyal aleyhisselama göre: Rüyada uçtugunu görmek, hayirdir. Rüyada bir yerden baska bir yere kus gibi uçtugunu gören, yola çikar ve büyük bir mevkie ulasir. Gökyüzüne dogru uçtugunu gören zarara ugrar. Gökyüzüne uçup bir daha yere inmedigini gören dünyadan göçer.

Ibni Sirin e göre; rüyasinda kanadi olmadigi halde uçtugunu gören bulundugu durumdan baska bir duruma girer. Bir evin damindan baska bir evin damina uçtugunu gören, esinden bosanarak baska biriyle evlenir. Kirmani ye göre; göge dogru uçtugunu görmek hacca gitmege; evinden tanimadigi bir eve uçtugunu görmek, ölümüne; kus kanadina benzeyen kanatlari oldugunu görmek, halkin hayretini çekecek bir halin olduguna; göge dogru uçup sonra yere indigini görmek, ölüm derecesinde hasta olup sonra iyilesecegine delalet eder.

Ebu Sait El Vaiz'e göre; rüyasinda bir dagin tepesine uçtugunu gören büyük bir mekana erisir. Uçarken bir seyin üzerine düstügünü gören, öyle bir seyin sahibi olur. Eger Rüya sahibi bir ise layik degilse, ölüm derecesinde hastalanir. Kanat takarak uçtugunu görmek, yolculuga; kanatsiz olarak uçtugunu görmek, bir durumdan baska bir duruma geçecegine; uçtugu vakit niyetlendigi yere ulasirsa yolculugunda hayra nail olacagina; bir tarladan baska bir tarlaya uçtugunu görmek, kuvvet ve serefe delalet eder. Alçaktan yüksek bir yere kanatsiz olarak uçtugunu gören, meramina ulasir. Güvercin gibi uçtugunu gören yükselir. Havada kaybolacak derecede uçtugunu gören ölür.

Bir baska rivayete görede: Rüyada uçmak, yolculuk, basasagi uçmak ise, rahatlikla yapilacak yolculuktur. Yolcu olmayan kimsenin rüyada uçmasi, onun issiz kalmasina isarettir. Rüyada damdan dama uçtugunu gören kimse, ünlü bir zat tarafindan ünlü bir zat taratma geçer.Bir kadin rüyada tanidigi bir erkegin evine uçtugunu gören kimse, o erkekevlenir. Rüyada bildigi bir evden bilmedigi uzak bir eve uçtugunu görenkimse, ölür.Hapsedilmis bir kimse rüyada uçtugunu görse, hapisten çikar.

Bazi tabirciler, rüyada uçmak eger kanatla olursa, yolculuga çikmaya,kanatsiz olursa, bir durumdan diger bir duruma geçer veya bir yerden digerbir yere nakleder, dediler.Yabanci olan bir kimse, uçtugunu görse, memleketine döner.

Bazi tabircilerde, o yabanci çok yolculuk yapar, dediler.Rüyada kuslarla beraber uçtugunu gören kimse, yabanci kimselerle görüsür.

Bir kimse rüyada bir adamla yarissa ve uçup o adami geçse, o adamakahreder. Uçtugundan dolayi da o kimsenin kadri yüce olur.

Uçarken gökte kayboldugunu ve geri dönmedigini gören kimse ölür.Rüyada evinden tanimadigi bir eve uçtugunu gören kimse, evinden kabreintikal eder. Havaya dogru uçtugunu gören kimse, ölecek derecede hasta olur, sonra bu hastaliktan kurtulur. Alçak bir yerden yüksek bir yere kanatsiz uçtugunu gören kimse, arzusunanail olur ve yükseldigi nispette sani yücelir.

Havada güvercinler gibi uçtugunu ve yeryüzünde bulunanlardan dilediginezarar vermeye ve diledigine de fayda temin etmeye muktedir oldugunugören bir kimse, saltanat, izzet ve serefe nail olur.

Zenginlerin ve devlet memurlarinin rüyada uçtuklarim görmeleriilerlemelerine, gurbette olan bir kimsenin görmesi ise, memleketinedönmesine isarettir. Bazen de bu rüya memleketine hiç dönemeyecegineisarettir. Bir kimse iki kanadiyla uçtugunu görse, bu rüya bütün insanlarhakkinda hayirlidir. Kanatsiz uçtugunu ve göge dogru yükseldigini görse,siddetli bir korkuya ve rüyayi görene isabet edecek bir belaya isarettir.

Ev ve sokaklar üzerinde uçtugunu görse, yine onun çekecegi izdirap vesahsi islerinin de ilerleyememesine isarettir.

Kuslarla beraber uçtugunu gören kimse, yakinda yabanci bir kavminarasinda bulunur. Rüyada havaya fazla kalmayarak yalniz yerin üzerindeoldugu bilinecegi kadar yükseklikte uçtugunu görse, yolculuga çikmaya vetekrar dönüp gelmeye isarettir.

Bir kimse, istedigi zaman uçtugunu ve istemedigi zaman da uçmadigimgörse, büyük bir hayra ve rüyayi görenin islerinin kolayligina isarettir.

Evinden uçarak çiktigini gören kimsenin, ölecegine isarettir.

Bir kimse iyi bir sekilde uçamadigini veya basasagi uçtugunu görse, okimseye isabet edecek büyük bir kötülüge isarettir.

Hasta bir kimsenin, uçtugunu görmesi, ölecegine isarettir.

Bir kimse sedir veya baska bir sey üzerinde uyudugu halde mahfe içindeuçtugunu görse, rüya sahibinin basma geçecegi bir belaya yahut ölecegineya da dizlerinde veya baldirlannda meydana gelecek bir hastalik ve afeteisarettir. Yerle gök arasinda uçtugunu gören kimsenin, arzu ve istegi çokolur. Rüyada bir yerden diger bir yere gögün genisligine dogru uçtugunugören kimse, gitmeye söz verdigi bir yere yaya olarak veya bir seye binerekgider, ya da bir yere yolculuga çikar ve uçtugunda yerden yükseldigimiktarca da o yerde izzet ve ikram görür.

Fazlaca uçtugunu görmesi, arzu ve isteklerinin fazla olduguna isarettir.

Bazen de uçmak, talebe için ilim ögrenmeye, kötü kimseler için, günah Islemeye veya önceden çalismis oldugu bir seyi istemeye ya da rüyasahibinin kizma aninda yapacagi basit hareketlere isarettir.

Kanatsiz uçtugunu görmek ise, mesakkatli bir yolculuk yapacagina yahut Bilhassa güzel bir yerden kötü bir yere uçtugunu görmek fazla müsrif bir kisi olduguna isarettir. Eger kötü bir yerden uçup denize ve manzarasi güzel bir daga yahut çimenlik bir yere ya da camiye indigini görse, yukaridaki rüyanin aksine tabir edilir.

Rüyada Uçmak yorumları

sema

Evet bazi rüyalarmiz gerçek olur ama rüya degilde Allah inan çünkü gerisi bos sadece Allah inan

arda

rüyamda binaların üzerinde uçuyordum hiç bir yere degmiyordum ve düsündügüm yere ucarak gidiyodu

Ayşe

ne zaman öleceğimizi Allah bilir
rüya değil iyi düşünün iyi olsun

özlem

rüyada ben ve ailem küçük sarı kuşlardık hepimiz beraber uçuyorduk ondan sonra ailem beni bırakıp bir yöne doğru uçup gittiler bende o esnada düşdümü gerçekten hissettim ve caminin içine düştüm düştükten sonra bir şeye tutundum o şeyin ne olduğunu bilmiyorum ondan sonra gök yüzünde sesler geldi ve o tuttuğum şey benim üstme doğru geliyordu sanki kıyametti allahım hala etkisindeyim ve ondan sora ya allahu ekber dedim yada le ile heillallah dedim hatırlamıyorum ama allahın adını getirdiğimi hatırlıyorum ondan sonra beni hızlıca dışarıya attı ve ondan sonra başımda yazma vardı ondan sonra rabbim benden ne istediğini anladım benim içimde a

asude

Ben en fazla 6-7 ay da bir görüyorum bu rüyayı ve hiç de şaşırmıyorum artık ucmaya devam ediyorum. Kollarımı kanat gibi kullanıyorum sanki,gökyüzüne cıkıyorum,sonra bi evlerin üstüne iniyorum. Ordan evlerin içini izliyorum. Yorumlara baktım da ne tam gökyüzüne çıktım ne de düştüm.

بارش

rüyada uçmak günahların silinmesi demekmiş.Uçtugumu gördüğüm gün arkadaşıma söylemiştim o bana bu cevabı verdi.o gün den beri daha rüyamda uçamıyorum Rüyalarınızı her önünüze gelene anlatmayın.

Bahattin

Rüyamda uçarken bir elimde zincir vardı o zinciri salladığımda havaya uçuyordum bu zevki hiç kimseye anlatamam :)

Gizliyim

Ben hastayımda rüyamda havaya doğru uçmuştum bulut gördüm ben ne zaman ölecem ?

Kerem

rüyamda altın burma bilezik görüyordum 20 tane falan o esnada komşu kadın bir yandan annemle konuşurken bana bakıyor,ve altınları alarak kanatsız uçarak kaçmaya çalıştım ve her indiğim yerde bir kaç bilezik kaptırdım poliserin takindeydim rüyanın sonunu pek hatırlamıyorum ,sanırım bir kaç tane bilezik kaldı elimde.

özden

evin ıcındeyım ama yuksekdeyım ucarak gezıyorum evın ıcınde

emos

rüyalarımda hep uçtugumu görüyorum ve kuşların nasıl bı duygu yaşadıgını bılıyorum:)

sarsılarak

rüyamda havada bir madde uçuyordu acaba bu uçucu madde dedikleri şey midir

buse

rüyamda babamı gördüm

hatice

kendimi ucarken gordum havada yer yuzune indim insanlarin arasinda buldum kendimi cok korktum

kaya

ruyanda etrafimiz atesle cevriliydi ben ve bir arkadasim etrafimiz atesle cevriliydi cikmamiz imkansizdi sonra dayimi gordum dayim acti ellerini DUA etti Allah c.c sonra dayim beni kucagina aldi arkadasimi sirtina cikilamiycak yerden ucarak ciktik ben o an oyle bir duygulandimki agliyordum sevincten

sibel

Rüyamda kanatsız uctumve hic dusmedum çık yukarıdan değil ama yerden iki metre falan havadaydim

narmin

ben yillardir ruyamda ucyorum elimle kanatli vaye kanatsiz digl elle bir turlu nedenini anlayamyorum hep korkyorum

fatih

Aşırı derecede rüyalarımda uçtugumu görüyorum Okdar Datlı kı :) ar bide rüzgarın hesabını tutturamayip düşmek olmasa çok güzel olcak düşünce baya bi aci hissediyorum ne varki yine ucmktan vazgeçmiyorum :) hayırlara olsun bakalım

bayram

ben rüysmdam istediğim zman uçuyorum bunın yorumunu daha bulmadım lütfen söylermsiniz.

A. KIZILAY

BAZI ARKADAŞLAR BELKİ OLAYI ŞAKAYA ALMIŞLAR AMA BENİM YAZDIKLARIMA LÜTFEN DİKKATLI OKUYUN. ALLAH HAYIR EDE BEN YILLARDIR HEM KANATSIZ YERDEN YÜKSELİP HAVADA DURUP UÇMAYI ÇOK SIK GÖRMEKTEYİM VE İŞİN İLGİNÇ TARAFIDA İLKEZ RÜYA TABİRİNE ŞİMDİ BAKTIM FAKAT 0 OCAK 2012 DE DİYARBAKIR İSTANBUL SEFERİ PEGASUSU UÇAĞINI BEN KAÇIRDIM ALLAH ŞAHİT RÜYA İLE KAÇIRMAMIN HİÇ ALAKASI YOK ARAŞTIRIN GERÇEĞİ GÖRÜN VE UMARIM UZUN YILALRDIR HAVADA UÇMAM HAYIRLARA VESİLE OLUR.. ABDULLAH KIZILAY

mert

rüyada uçtugunu goruyürsanız devam edin bidaha elinize geçmez

gülizar

bn rüyamda bi gemiye binip her yere ucuyodum

gülşen

rüyamda kollarımı kanat olarak kullanarak uçtuğumu gördüm huzur buluyordum heryere gidebiliyordum herşeyi görebiliyordum yukardan aşağıya. çok etkilendim.

asd

rüyamda dama çıktım kadının teki bana napıyorsun düşüp ölecen manyak dedi ama ben rüya olduğunu biliyodum kadına bu benim rüyam istediğimi yaparım sanane dedim sonrada atladım aşağıya uçmaya başladım kadın kalp krizi geçiriyo gibi oldu ben yere düştüm kadında içeri girip camı kapattı

engin yşr

rüyamda bir ip veya benzeri birşeye tutunup uçuyordum,aşağıda yılan ve birçok vahşi hayvan ve leşleri vardı hepsinden çok az mesafelerle kurtuluyordum

ipek

Ben rüyada biri beni alıp ucuruyordu konuşsrak ucuyorduk aşagıdaki hayvan görüyordum

metin

Ruyamda kollarimi kanat gibi kullaniyordum ucuyordum sonra dustum

mukadder

ruyamda kendıgucumle yesılliklerın ve denız kenarında uctum yıkılmıs evlerde vardı

murat

ruyamda kız arkadaşım ıncır ağacına cıktı ben alttayım etek gıymıştı alttan baktımda bembeyaz kılodunu gordum bıtaf oldum elektırık carpmış gıbı oldum bende yanına gıttım ıncır agacın da sevıştık kadınım oldu ruyamda ıcıne boşaldım hamıle kalırmı

Ali

Uyandıktan 45 dk. sonra tekrar uyumaya çalışırken içim geçmiş sonra birden gözümü açtığımda tavana baktım gökyüzünü gördüm yan tarafa baktığımda şeffafmış gibi dışarıyı gördüm sonra uçak misali dikildim ve tavandan gökyüzüne çıktım sonra rüzgardan nefes alamadım o sırada eve dönmüş oldum ve tavan eski halini aldı sonra tekrar uyumaya çalıştığımda rüyamda sürekli ayağım yerden kesiliyordu ve yere basamıyordum biara bayıcak oldum rüyamda gene düşemedim ve ayaklarım yerden kesildi ve havada kaldım sebebi ne olabilir ?
Ekleme:Rüya gördüğüm sırada zihnimden bunu üç harflilerin yaptığını düşünüyordum .

ceylan

ruyamda ırılı ufaklı yılanların ustunden ucarak gectıgımı gordum yorumlarınız ıcın tesekkurler

davut

alcak tanuctum vebimekana indim

nida

rüyamda gökyüzünde çok sayıda yıldız olduğunu bunların bazılarının kaydığını o kadar parlak o kadar çoktu ki tıpkı şölen havasındaydı. sonra birden ayaklarım yerden kesildi uçmaya başladım yıldızlar yanımdan gelip geiyordu sonra süzülerek yeryüzüne yeniden indim. indiğimde kendimi düğün salonu gibi bir yerde buldum orada oğlumu gördüm ve uyandım biranda uyandığımdada çok mutluydum.
ve söylediğim ilk söz o şaşkınlık ve heycanla çok şükür oldu.

ne anlama geldiğini yazarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

nida

bir anda gökyüzünde yıldızların çok olduğunu bazılarının kaydığını tıpkı yıldız şöleni gibiydi sonra birden ayaklarım yerden kesildi uçmaya başladım gökyüzüne yıldızların arasında süzülerek geri yeryüzüne indim indiğimde değişik biryerde düğün salonu gibi bir yerdi orda oğlumu gördüm.birden sıçrayarak uyandım ama çok mutlu uyandım.

hale

ruyada firtina cikiyor ve camdan sandalye uzerime ucuyor

rüyada evi

rüyada eski evimizin uçtuğunu görmek

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*