Rüyada Kemik Görmek

Rüyada kemik, insanin geçimi için gereken mali tedarik etmesine yarayan araç ile tabir edilir. Ibn i Sirin e göre; mal ve geçimdir.

Enine kemik geçtigi gören, kazanir. Kemigin üzerinde et varsa, bu kazanç daha çok olur. Rüyasinda bir kirik kemigi baglayip sardigini görmek, kudret, izzet ve devlettir.

Kemigi kirdigini ve dögerek ufalttigini görmek, bir rivayete göre hayir, bir rivayete göre de serdir. Bir insanin bütün kemiklerini yani iskeletini görmek, çok mal edinmege ve Allah'u Teala (CC) Hazretleri nin emirlerini yapmaya delalet eder.

Bir baska rivayete görede: Rüyada kemik görmek, mal ve iyi geçimdir. Rüyada iskelet görmek ise Sünnet i Seniyyeye uymaya isarettir.

Rüyada görülen hayvan kemigi, meydana gelecek mala isarettir. Rüyada görülen hayvan kemigi, elbise giymeye isarettir. Hayvan kemigi malin aslina, kemikler büyük islere ve mühim hususlara isarettir.

Bir kimse rüyada kemiklere malik olsa, o kemiklerin miktarinca hayvanlara yahut ev ve dükkanlara malik olur. insan kemikleri, hayvan, deve, sigir, ekin, agaç ve kendisiyle kira alinacak ve istifade edilecek ve insanin geçimini saglayan seylere isarettir.

Mali olmayan kimse için kemik görmek, dine ve her seyinde itimat edip güvendigi farzlara isarettir. Kemikler, insanin mal ve kuvveti gibi yasayisina hizmet eden seylere, çoluk çocuk, hanimlar, evlat, hayvanat yahut emlaktan olan insanin ihtiyaçlarina yardim edecek seylere isarettir. Kemiklerin büyükleri, bir kavmin büyükleri, küçükleri ise kavmin etba, evlat veya hizmetçileridir.

Rüyada kemiginin kirildigini veya siyahlastigini gören kimse, hasta ise ölür, saglam ise, hasta olur. Bazen de kemik tazim etmeye isarettir.

Bundan dolayi bir kimse rüyada kemiginin katilastigini veya büyüdügünü görse, Rüya sahibinin tazime layik olmasina isarettir.

Kemik görmek, kötü itikada, eski elbiseleri yenilemeye isarettir. Eger rüya sahibi hasta ise, hastaligindan kurtulur. Bazen kemik görmek, ev kiralarini toplamaya bazen de sirlari açiga çikarmaya ve gizli islere muttali olmaya isarettir.

Rüyada kemiginin demir oldugunu gören kimse, uzun bir hastaliga yakalanir veya mesakkati fazla olur ve buna sabreder. Kemiginin fildisi oldugunu gören kimsenin haramla dolu olduguna isarettir.

Rüyada Kemik yorumları

birisi

rüyamda sevdiğim kızın ikinci kattan inmek amaçlı atlarken sağ köprücük kemiğini kırdığını onu hastaneye götürdüğümü ayrıca bir anda onun saçlarının döküldüğünü gördüm can sıkıcı malesef..

kamil

iskelet kafada yuvarlak halka seklınde kucuk kuccuk altnlar gurdum tesekurler

ahmet

bi binanın -3. katına indim orda bi odada 1, yan odada 3 tane insan cesedi kemiği vardı. ilginç ti

Azime cif

Ruanda kaynanami olmus verfahren yaninda eti alinmis havan kemigi Verdi

medine

hava bulutluydu yağmur yağac aktı şimşklr çkyodu bazı bulutlar ateş rengne dünşyodu bencereden seyrediydum bulutlar coğladkça içinden adamlar çıkıyodu ve eleri yere değnce ölü kemikleri çkaryorlardı korkyodum eşim pencereyi kapatyodu perdeyi çekyodu daha fazla bkmamı korkmamı istemiyodu.. ve ben o sırada uyanyodm

YORUM EKLE

Dikkat: !!! yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!! Yorumlar editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İsim*
Yorumunuz*