Ağrı Güncel

Ağrılı kayakçılardan büyük başarı

Ağrılı kayakçılar, Alp disiplini tüm kategoriler eleme yarışmaları ve Kayaklı Koşu eleme yarışmalarında önemli başarılara imza attı.

Ağrılı kayakçılar, Alp disiplini tüm kategoriler eleme yarışmaları ve Kayaklı Koşu eleme yarışmalarında önemli başarılara imza attı.

Ağrı - Türkiye Kayak Federasyonu 2024 faaliyet programında yer alan ve Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde organize edilen Kayaklı Koşu Eleme Yarışmalarında yarışan Ağrılı kayakçılar 8 madalya kazandı. 20 ilden toplam 655 sporcunun katılımı ile Yüksekova'ya 15 kilometre uzaklıktaki Kamışlı Köyü Kayak Merkezinde gerçekleşen organizasyonda sporcular ilk gün klasik, ikinci gün ise serbest stilde mücadele etti.

Yarışlar sonucunda kendi kategorilerinde derece elde eden Ağrılı sporcular şu şekilde oluştu;

Muhammed Yüce U-16 'da üçüncü, Berat Akkuş U-12 'de ilk gün üçüncü ikinci gün dördüncü, Hamza Üregil U-12'de birinci gün ve ikinci günde ikinci, Hilal Yavuz U-14'te dördüncü, Fatma Yavuz ise U-21'de birinci ve ikinci günde ikinci oldu.

Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Erzincan'da düzenlenen, 30 ilden 600 sporcunun yarıştığı Alp Disiplini Eleme Yarışında mücadele eden Ağrılı sporcu Defne Karakoç ;ilk gün yapılan büyük slalom yarışmasında ikinci oldu, ikinci gün yapılan slalom yarışında ise üçüncü oldu. Bu dereceler ile Defne Karakoç Türkiye Şampiyonası ve Etap yarışmalarına katılmaya hak kazandı.

Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, başarılı kayakçıları kabul ederek başarılarından dolayı tebrik etti. İl Müdürü Din, sporculara çeşitli hediyeler takdim ederek başarılarının devamını diledi.

Ziyarette Spor Hizmetleri Müdürü Cemil Budak ve kayak antrenörleri hazır bulundu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Cemil Budak, Erzincan, Fedai Din, Hakkari, Kayak, Kilometre, Spor, Türkiye, Türkiye Kayak Federasyonu, Yüksekova gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir