Ağrı Güncel

Ağrı'da Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Grup Yarışması heyecanı

Ağrı, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Grup Yarışması'na ev sahipliği yaptı. Üç ilin katılımıyla gerçekleşen yarışmada, halk oyunları ekipleri performanslarıyla göz doldurdu.

Ağrı, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen Grup Yarışması'na ev sahipliği yaptı. Üç ilin katılımıyla gerçekleşen yarışmada, halk oyunları ekipleri performanslarıyla göz doldurdu.

Ağrı - Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Ağrı Halk Oyunları il temsilciliği iş birliğiyle organize edilen "Halk Oyunları Grup Yarışması" 2500 Kişilik Spor Salonu'nda yapıldı. Ağrı, Gümüşhane ve Batman'dan gelen ekipler, minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde yarıştı. 160 sporcunun katılımıyla gerçekleşen yarışma renkli görüntülere sahne oldu. Ekipler, yöresel kıyafetleri ve müzikleriyle salonda coşku yarattı. Dereceye giren ekiplere kupalarını protokol üyeleri verdi. Yarışmada birinci olan ekipler Türkiye finallerine katılma hakkı elde etti. İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, yarışmaya katılan tüm ekipleri tebrik ederek, Türkiye finallerinde yarışacak olan ekiplere başarılar diledi.

Yarışmaları, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Halk Oyunları Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Güler, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Cemil Budak, Halk Oyunları il temsilcisi Edip Erdoğan, şube müdürleri ve çok sayıda halk oyunları sever izledi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Ağrı, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Cemil Budak, Edip Erdoğan, Hasan Kökrek, Spor, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir