Ağrı'da Mevlana'nın vuslat yıl dönümü etkinliği

Ağrı Hayrettin Atmaca Anadolu Lisesi, Mevlana Celaleddin Rumi'nin vuslatının 750. yıl dönümü dolayısıyla "Mevlana Üzerine Söyleşi" adlı bir etkinlik düzenledi.

Ağrı Hayrettin Atmaca Anadolu Lisesi, Mevlana Celaleddin Rumi'nin vuslatının 750. yıl dönümü dolayısıyla "Mevlana Üzerine Söyleşi" adlı bir etkinlik düzenledi.

Ağrı - Etkinlik, Ağrı Hayrettin Atmaca Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Etkinliğe, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu, Konya Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nuri Şimşekler, Mevlana'nın 22. kuşak torunu Dr. Esin Çelebi Bayru, İbrahim Çeçen Üniversitesi Dekan Yardımcıları Yakup Eroğlu ve Ceylan Mollamehmetoğlu, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Buket Özmen'in sunumuyla başladı. Ardından, Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu, Prof. Dr. Nuri Şimşekler ve Dr. Esin Çelebi Bayru, Mevlana'nın edebiyat ve insanlık tarihindeki önemini, söylemlerinin asırlara nasıl ulaştığını, insan sevgisi, hoşgörü kavramları ve benimsediği hayat felsefesini anlattılar.

Etkinlik sonunda, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, konuklara teşekkür ederek plaket takdim etti. Kaynak: İHA

Ağrı
Ağrı
Ağrı
Anadolu Ajansı ve İHA'nın sağladığı tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin herhangi bir içerik değişikliği yapmadan, ajanslardan alındığı haliyle direkt olarak yayınlanmaktadır. Ağrı Haberleri kategorisinde yer alan tüm haberlerin yasal sorumluluğu ilgili haber ajanslarına aittir.
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Ağrı, Hasan Kökrek ve Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir