Gün

gün-nedirGün Nedir?
Güneş'in öğleden art arda iki geçişi arasındaki zaman süresi. İçinde bulunulan zaman: Ortalığın aydınlık olduğu zaman aralığı. Yer yuvarlağının kendi ekseni etrafında bir kez dönmesiyle geçen 24 saatlik süreye Gün denir.

Gün, 24 saatten oluşan zaman birimidir. Dünyanın kendi ekseni etrafında bir tam tur yapmasına karşılık gelir. Gece ve gündüzden oluşur.

Bir takvim günü , gece Saat 24:00'dan ertesi gece 24:00'a kadar olan zaman dilimidir. Bununla birlikte gün tabiri ile bazen, gün doğumundan ertesi gün doğumuna kadar olan zaman veya sadece gündüz kastedilir.

Bir haftada 7 gün vardır. Bunlar, Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar olarak adlandırılırlar.

Bir yıl içerisinde 365 tam gün vardır. Bir Ay içerisinde 29, 30 veya 31 gün vardır.

Bugünlerde İslami ve Dini Rüyaların bulunduğu diyadinnet Rüya Tabirleri sayfalarında Rüya tabirleri, ruya tabirlerine bakardık.

Copyright © 2004 - 2017 diyadinnet.com Tüm Hakları Saklıdır. Diyadinnet 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır. Abonesi olduğumuz İhlas Haber Ajansı (İHA), Doğan Haber Ajansı (DHA) ve Anadolu Ajansı (AA) alınan haberlerin herhangi bir ortamda basılması ve yeniden yayımı, ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir.