Rüyada Saman Görmek

sponsorlu bağlantılar

Saman görmek çok mala, evine Saman doldurduğunu görmek ucuzluk ve bolluğa, Bir yerdeki saman çokluğu bolluk ve berekete, Sacancı iğneciye yahut yolculuktan elde edilecek rızka delalet eder.

Rüyada saman veya samanlık görmek, kolay bir kazancı; samanlığa ot veya saman doldurmak, onun zengin olacağına işarettir.

Saman ve samanlık bolluğun, refahın belirtisidir. Elinizi attığınız her işte başarılı olacak, para durumunuzu düzelteceksiniz demektir.Rüyada saman ya da samanlık gören kişi kolay para kazanacak demektir. Samanlığa ot ya da saman doldurmak, onun zengin olmaya yorumlanır.

Saman, bolluğun, bereketin ve zenginliğin işaretidir. Yapmış olduğunuz her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu da düzelteceksiniz.

Başkalarının iyiliği için kullanılacak paradır.

Rüyada saman görmek, her hangi çesidinden olursa olsun, hayir ve menfaate ve muradinin olacagina delildir. Çok saman oldugunu gürenin mal ve nimeti artar. Birine saman verdigini gören, o kimseye malindan bir miktar verir, Saman aldigini görmek mal ve nimetinin artmasina, murada ermege delalet eder. Saman görmek mal, hayir, nimet, bereket, murada ermek, zafer ile yorumlanir. Harman mevsiminde ve özellikle bugday samani görmek çok hayirlidir. Rüyasinda samanliga girdigini ve orasinin kendi mali oldugunu görmek zenginlige ve dünya ve ahirette murada ermege isarettir. Samanliga ates düsüp yandigini görenin malini hükümet elinden alir. Yahut bir belaya ugrayarak mali elinden çikar. Rüyada saman yedigini gören, cahil de olsa, zengin olur. Ebu Said El Vaiz e göre; rüyada saman görmek çok malla tabir olunur. Rivayet ederler ki: Mansur bir Gün rüyasinda iki çuval saman yüklü bir esege binmis olarak bir köprüden geçtigini görmüs. Bunu o zamanin tabircilerine söyleyince: ""bir olayla karsilasacak ve bu sayede dünyanin altinini toplayacaksin"" demisler. Bu rüya sonradan söylendigi gibi çikmis. Bazi tabircilere göre; saman mal ile tabir olunur. Samanlik görmek, mal konulan sandik veya kasa ile de tabir olunur. Rüyada bir hayvana saman verdigini gören, islerinin düzelmesine gayret eder. Samani öteye beriye savurdugunu gören, malini lüzumsuz yerlere dagitir. Bugday, Arpa ve diger hububat samanlari görmek genel olarak mal ile yorumlanir. Bir kimse, bir çok samani oldugunu veya evinde ve kapisi önünde veya mahallesinde saman oldugunu görse, her durumda hayir ve menfaate erisir. Rüyasinda bir hayvanin saman yedigini görmek, o hayvanin sahibinin hayir görecegine, Su üzerinde samanlarin yüzdügünü görmek, suyun sahibinin eline mal geçecegine delalet eder. Bir baska rivayete görede: Saman, çok mala isarettir. Evine saman doldurdugunu ve ona malik oldugunu görmek, ucuzluk ve bolluktur. Abdulgani en Nablusi sunu nakletmistir ibn i Sirin (R.A.) uyanikken gördügü bir saman yiginina bakarak ""su samani rüyada da görmüs olsaydim"" buyurdugu rivayet edilmistir. Bazi tabirciler de, rüyada saman gören, kasa hazirlasin, demislerdir. Rüyada saman, sahibi için maldir. Samanin, rüyayi gören kimse üzerinde eseri asikare olur. Bazilari da saman, mesakkatle elde edilecek maldir. Çünkü saman toplanmak, dövülmekle elde edilir, demislerdir. Yaninda saman oldugunu gören kimse helal rizik ve kuvvete nail olur, Rüyada saman yedigini gören kimse, samanin parasini yer, yahut yokluk, darlik ve açliga düser. Rüyada samani sandik ve kasa gibi samanin konulmadigi yere koymak, yokluga, kitliga ve nzki samandan olan hayvanlarin helak olmasina isarettir. Bazi kere saman, mali sadaka olarak vermeye isarettir. Bir sehirde samanin çoklugu, nebatatin çokluguna delildir. Bugday samani, bugdaya, bakla samani, baklaya, nohut samani da nohuda isarettir

Bolluğun, bereketin simgesidir. Yaptığınız her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu düzelteceksiniz.

Bolluğun, bereketin simgesidir. Yaptığınız her işte başarılı olacak, maddi durumunuzu düzelteceksiniz.

Saman Benzer Rüyalar

Sponsorlu bağlantılar

Rüyada Saman yorumları

Ahmet

rüyamda atın üzerinde saman gördüm ne demek acaba

fadime

başkasının evinin arkasına römorktan döküldüğünü gördüm yorumlarsanız sevinirim

ali

bizim römok un içinde balyebalye saman vardı ve dedem le ninem bizim avlıya yada samnlıga taşıyorlardı

adem

bende rüyamda saman grdm ve samanları cuvalara dolduruyordum

ALİ DZG

caamiatla birlikte namaz kılarken önümde duran saman yığının üzerime geldiğini gördüm geri çekilip namaza devam ettiğimi gördüğüm RÜYA yorumunuz saygılarımla ALİ DZG

yıldız

saman görüp üstün başın kirlenmesi

nuh

rüyamda saman ğördüm cokca samanı cuvallara doldurdum

efe demire

ben efe size annemin görmüş olduğu rüyayı anlatmak istiyorum annem rüyasında ikimizi hafif güzel bir rüzgar eşliginde altın renkli samanların içerisinde koşarken görmüş samanlar ışıl ışıl yanıyormuş yorumlarsanız sevinirim..

ebru

Rüyamda 5 tane çuval saman tasiyorum kayinpederim bana diyorki al bunlara sadaka veriyorum al götür babanlara gotur

Yorum ekle

Dikkat: !!!yorumlardan gelen rüyaların tabiri yapılmamaktadır!!!: Yorumunuz Editörler tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır


Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

ABCÇDEFGHIİJKLMNOÖPRSŞTUÜVYZ
Rüya tabirleri diyadinnet.com

Paylaşmaya ne dersin ?

0
Yandex.Metrica